LOT zwiększa zatrudnienie. Potrzeba 480 pilotów

0 0
LOT zwiększa zatrudnienie. Potrzeba 480 pilotów
(Fot. Shutterstock.com)

• LOT do 2020 r. ma możliwość leasingu 15 samolotów typu Boeing 737 oraz planuje zatrudnić 480 pilotów - poinformował prezes spółki Rafał Milczarski.
• Jak dodał, spółka na koniec roku spodziewa się 150-200 mln zł z działalności podstawowej, czyli przewozu pasażerów.

Jak podkreślił prezes PLL LOT, B737 MAX 8 to samoloty ekonomiczne i przyjazne dla środowiska. Maszyna jest o 7 proc. lżejsza od swojego poprzednika, czyli Boeinga 737-800; ma skrzydła z nowymi typami wingletów (skrzydełko aerodynamiczne ustawione pod kątem na końcu skrzydła samolotu) oraz silniki, które spalają mniej paliwa, emitują mniej dwutlenku węgla i o 40 proc. mniej hałasu.

Jak wyjaśnił, im mniejszy hałas, tym niższe opłaty lotniskowe, które trzeba uiszczać przy lądowaniu.

Z danych spółki wynika, że eksploatacja B737 MAX 8 to oszczędność 1-1,5 mln dolarów rocznie w stosunku do obecnie użytkowanych Boeingów 737-400.

Boeingi 737 MAX 8 w barwach LOT-u będą wyposażone w 186 foteli w konfiguracji po trzy w każdym z dwóch rzędów. W kabinie ma być zamontowane m.in. oświetlenie LED, a fotele będą wyposażone w gniazda elektryczne, zamontowane na wysokości oczu pasażera. W kuchni znajdą się m.in. piekarniki konwekcyjne oraz ekspres do kawy.

Oprócz Boeingów 737 MAX 8, LOT będzie leasingował również cztery Boeingi 737-800 Next Generation (NG) od firmy AerCap. Ich dostawa rozpocznie się w kwietniu przyszłego roku. Polski przewoźnik zagwarantował sobie opcję wymiany maszyn 737-800 NG na 737 MAX 8 w trakcie całego okresu leasingu.

"To oznacza, że włączeni z tymi samolotami, od dzisiaj do końca 2020 roku pozyskujemy 15 samolotów wąskokadłubowych z rodziny B 737" - powiedział Milczarski.

Oprócz Boeingów 737 MAX 8 i 737-800 NG, w przyszłym roku LOT otrzyma także dwa nowe Boeingi 787-8 Dreamliner, które będą obsługiwały nowe, niedawno ogłoszone połączenia - do Newark i Los Angeles. W sumie w przyszłym roku LOT będzie wykorzystywał flotę co najmniej 51 samolotów. Obecna flota LOT-u to 43 samoloty.

"Te samoloty pozyskujemy w określonym celu. PLL LOT realizują strategię rentownego wzrostu. W związku z tym będziemy te samoloty wykorzystywać na naszej siatce połączeń. Będą one latać do Londynu, Paryża, Madrytu, Barcelony, Tel Awiwu. A także do Teheranu i Astany. Te kraje są w naszej strategii. Mam nadzieje, że jedno z nich zostanie ogłoszone już w przyszłym roku" - zapowiedział Milczarski.

Czytaj też: Liczba ofert pracy nadal na rekordowo wysokim poziomie

Do obsługi nowych boeingów LOT potrzebuje pilotów. "W realizacji naszej strategii do 2020 roku potrzebujemy zwiększyć zatrudnienie pilotów o 400 osób, plus zatrudnić dodatkowo 80 osób, które w międzyczasie będzie kończyło swoją karierę zawodową. Mamy do pozyskania i wyszkolenia 480 pilotów" - zapowiedział szef polskiego przewoźnika.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.