Lista płaczu polskich bezrobotnych. A na niej trzech byłych ministrów

Na listach bezrobotnych są chirurdzy, sędziowie, prokuratorzy i byli ministrowie. Zatrudnienia nie ma aż 724 lekarzy, średnio po dwóch na każdy powiat - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lista płaczu polskich bezrobotnych. A na niej trzech byłych ministrów

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

20 cze 2013 10:33


Bezrobocie w ubiegłym roku najszybciej rosło wśród lekarzy i wyższych urzędników - odpowiednio o 29 proc. i 22 proc. Na listach bezrobotnych znaleźli się także trzej byli ministrowie - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

Wśród zarejestrowanych można znaleźć trzech pediatrów, ginekologów i psychologów, dwóch chirurgów, siedmiu sędziów, trzech byłych ministrów, 13 adwokatów, siedmiu komorników, sześciu prokuratorów, 467 byłych prezesów, 1486 dyrektorów i 7385 kierowników.

Jak wynika z informacji „DGP" aż 3647 politologów rywalizowało w ubiegłym roku o sześć ofert pracy. Podobnie trudną sytuację mają socjolodzy, geografowie, technicy żywienia oraz specjaliści od integracji europejskiej.

Największe szanse na znalezienie zatrudnienia mają urzędnicy podatkowi i specjaliści zajmujący się opieką nad osobami starszymi. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.