Lista finalistów konkursu na członków zarządu TVP nie będzie dłuższa

Lista 12 finalistów konkursu na prezesa i członków zarządu TVP wywołała protesty. Rada Nadzorcza TVP jednak jej nie zmieni.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lista finalistów konkursu na członków zarządu TVP nie będzie dłuższa

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

26 maj 2015 10:54


Rada Nadzorcza TVP nie zmieni listy 12 finalistów konkursu na prezesa i dwóch członków zarządu TVP - poinformowała koordynator Centrum Informacji TVP Joanna Stempień-Rogalińska. W poniedziałek (25 maja) przez siedem godzin trwały rozmowy RN z pierwszą grupą kandydatów.

Protesty po ogłoszeniu listy kandydatów

Lista 12 finalistów konkursu TVP wywołała liczne protesty w związku z niedopuszczeniem do publicznego etapu m.in. Agnieszki Odorowicz, Jacka Wekslera oraz Roberta Kozaka.

W poniedziałek - pierwszego dnia przesłuchań - Rada Nadzorcza przesłuchała pierwszych siedmioro z finałowej dwunastki kandydatów na stanowisko prezesa i dwóch członków zarządu TVP. Byli to: Janusz Daszczyński, Piotr Gaweł, Zbigniew Jasiewicz, Jarosław Pachowski, Wiesław Rola, Urszula Rzepczak oraz Iwona Schymalla. Przesłuchania pozostałej piątki, w tym kandydujących przedstawicieli obecnego zarządu, odbędą się we wtorek i środę.

Każda z rozmów trwała godzinę, podczas której uczestnicy konkursu mieli czas na zaprezentowanie swojego doświadczenia i pomysłów zmian w telewizji publicznej. Później kandydaci odpowiadali na pytania Rady, które dotyczyły m.in.: roli ośrodków regionalnych w przyszłości TVP, propozycji zmian w ramówce celem zwiększenia oglądalności, struktury i podziału zadań w zarządzie, sposobu radzenia sobie z niewielkimi dochodami z abonamentu oraz ogólnej wiedzy o otoczeniu prawnym działania TVP.

Rada poinformowała uczestników, że decyzja, których kandydatów zarekomenduje Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji na stanowiska prezesa i członków zarządu TVP, zapadnie 2 czerwca.

Rada Nadzorcza nie dołączy dodatkowych osób

Przed rozpoczęciem przesłuchań, na wniosek członka RN Tadeusza Kowalskiego oraz jej wiceprzewodniczącego Leszka Rowickiego odbyło się posiedzenie Rady, która miała rozważyć kwestię rozszerzenia listy finalistów konkursu o dodatkowe osoby. Jak wskazywał Kowalski, ewentualne uzupełnienie listy dwunastu kandydatów byłoby zgodne z procedurą, ponieważ warunki konkursu przewidywały maksymalnie piętnaście osób w trzecim etapie konkursu.

Koordynator Centrum Informacji TVP Joanna Stempień-Rogalińska poinformowała jednak w poniedziałek po południu, że Rada Nadzorcza nie dołączy "dodatkowych trzech osób do listy 12 finalistów konkursu na prezesa i dwóch członków zarządu TVP".

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!
TVP

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.