LinkedIn podwaja liczbę ofert pracy dostępnych w serwisie

Już w ciągu najbliższych kilku dni lista z ofertami pracy na LinkedIn w Stanach Zjednoczonych ma się rozrosnąć z 350 tys., do 700 tys. pozycji. Jak to możliwe?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

LinkedIn podwaja liczbę ofert pracy dostępnych w serwisie

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 cze 2014 10:27


Wczoraj firma zaczęła wykorzystywać technologię firmy Bright, która umożliwia "śledzenie" i udostępnianie ofert pracy pojawiających się np. na stronach organizacji rządowych czy agencji rekrutacyjnych - podaje portal recruiter.co.uk. Dzięki temu baza ofert pracy LinkedIn ma się zwiększyć z 350 tys. do 700 tys. już w ciągu najbliższych dni. Dostęp do ofert będą mieli zalogowani użytkownicy serwisu, którzy aktywnie poszukują pracy przez LinkedIn.

Na razie próba rozbudowania listy ofert pracy ma miejsce tylko w Stanach Zjednoczonych i dotyczy tylko ofert z tego obszaru. Firma nie planuje na chwilę obecną podejmowania podobnej inicjatywy w Wielkiej Brytanii.

Docelowo zamierzeniem LinkedIn nie jest tylko udostępnianie kolejnych ofert pracy, ale stworzenie czegoś w rodzaju "gospodarczej mapy", która nie tylko będzie obejmować praktycznie każdą dostępną na świecie ofertę pracy, ale również analizować dane: jacy specjaliści, na jakie stanowiska są aktualnie potrzebni i jakie umiejętności są poszukiwane w zależności od regionu.

Analiza tych danych może dostarczyć również informacje o poszukiwanych kompetencjach w przyszłości, które z kolei mogą zostać wykorzystane przez uczelnie i szkoły.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.