LinkedIn podwaja liczbę ofert pracy dostępnych w serwisie

0 0

Już w ciągu najbliższych kilku dni lista z ofertami pracy na LinkedIn w Stanach Zjednoczonych ma się rozrosnąć z 350 tys., do 700 tys. pozycji. Jak to możliwe?

Wczoraj firma zaczęła wykorzystywać technologię firmy Bright, która umożliwia "śledzenie" i udostępnianie ofert pracy pojawiających się np. na stronach organizacji rządowych czy agencji rekrutacyjnych - podaje portal recruiter.co.uk. Dzięki temu baza ofert pracy LinkedIn ma się zwiększyć z 350 tys. do 700 tys. już w ciągu najbliższych dni. Dostęp do ofert będą mieli zalogowani użytkownicy serwisu, którzy aktywnie poszukują pracy przez LinkedIn.

Na razie próba rozbudowania listy ofert pracy ma miejsce tylko w Stanach Zjednoczonych i dotyczy tylko ofert z tego obszaru. Firma nie planuje na chwilę obecną podejmowania podobnej inicjatywy w Wielkiej Brytanii.

Docelowo zamierzeniem LinkedIn nie jest tylko udostępnianie kolejnych ofert pracy, ale stworzenie czegoś w rodzaju "gospodarczej mapy", która nie tylko będzie obejmować praktycznie każdą dostępną na świecie ofertę pracy, ale również analizować dane: jacy specjaliści, na jakie stanowiska są aktualnie potrzebni i jakie umiejętności są poszukiwane w zależności od regionu.

Analiza tych danych może dostarczyć również informacje o poszukiwanych kompetencjach w przyszłości, które z kolei mogą zostać wykorzystane przez uczelnie i szkoły.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.