Liczą na nowe miejsca pracy w strefie dzięki opolskiemu biurowi

Zamiejscowe biuro Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (WSSE) otwarto w czwartek w Opolu. Biuro ma pozyskiwać nowych inwestorów oraz pomagać tym już w strefie działającym. W woj. opolskim na terenach WSSE zainwestowały dotąd 23 firmy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Liczą na nowe miejsca pracy w strefie dzięki opolskiemu biurowi

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 wrz 2014 17:35


Prezes WSSE Barbara Kaśnikowska mówiła, że na terenach całej wałbrzyskiej SSE działają 174 przedsiębiorstwa, a zatrudnionych jest ok. 37 tys. osób. Z tego w woj. opolskim na terenach należących do WSSE są 23 firmy i 2,6 tys. zatrudnionych.

"To z jednej strony dużo, biorąc pod uwagę, iż działamy na Opolszczyźnie od 2002 roku; z drugiej mało - bo chciałoby się więcej. Mam nadzieję, że to biuro pomoże nam w przyciągnięciu kolejnych firm" - dodała.

Czytaj też:Specjalne strefy ekonomiczne coraz bardziej atrakcyjne

Kaśnikowska tłumaczyła, że opolskie biuro ma być przedstawicielstwem niedużym i mobilnym. "Jego zadanie - to być w codziennym kontakcie z samorządami oraz z przedsiębiorcami, którzy już tu zainwestowali" - wyjaśniała.

Kierownik opolskiego biura Grzegorz Sawicki powiedział, że na początek swoich działań ma zaplanowane wizyty w Murowie, Lewinie Brzeskim i Głubczycach (Opolskie), by obejrzeć i ocenić tereny, które samorządy te chciałyby włączyć do WSSE. Pytany o cele długoterminowe Sawicki mówił o poszukiwaniu inwestorów i promocji tych terenów, które są już w zasobie WSSE, bądź mają być do niej włączone - jak np. ponad 150 ha terenów w Nysie.

"Obecnie w woj. opolskim WSSE ma 580 ha, z czego zagospodarowane jest ok. 270 ha. Tę resztę trzeba jak najszybciej zagospodarować" - zaznaczył i dodał, że pomocne w tym będą unijne pieniądze, które region zaplanował właśnie na zbrojenie terenów inwestycyjnych w kolejnych latach.

Obecny na otwarciu biura marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła podkreślał, że liczy też m.in. na to, iż biuro pomoże regionowi w zwiększeniu posiadanych już udziałów w WSSE (obecnie są to 42 udziały spółki warte 420 tys. zł), a także we włączeniu kolejnych terenów do strefy.

Maciej Wajs z Pasta Food Company - firmy, która zainwestowała już w opolskiej podstrefie WSSE, a na przełomie września i października planuje uruchomić produkcję schłodzonych lazanii, zapewniał, że biuro strefy w Opolu na pewno się przyda.

"Dzięki niemu będziemy mieć bliższy kontakt ze strefą. Odległość do Wałbrzycha była pewnym utrudnieniem w bieżących kontaktach" - mówił. Dodał, że jako inwestor oczekuje od WSSE np. wsparcia przy realizacji konkretnych projektów oszczędnościowych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.