Lewica obiecuje 4 proc. bezrobocia

0 0
Lewica obiecuje 4 proc. bezrobocia
- Polskie górnictwo to takie górnictwo, w którym górnicy nie tracą pracy - uważa Jerzy Markowski, były senator i wiceminister gospodarki. /Fot. PTWP (Piotr Waniorek)

Jerzy Markowski, były senator i wiceminister gospodarki zapowiedział 17 października na konwencji Zjednoczonej Lewicy w Katowicach, że lewica może zaoferować Polsce co najmniej 5-procentowy wzrost PKB i nie większe niż 4-procentowe bezrobocie w kraju

Ocenił on, że w Polsce trzeba przywrócić szacunek dla planowania strategicznego. Akcentował, że świat planuje dziś strategicznie na stulecia, a Polska nie planuje nawet na cztery lata do przodu, nie ma też polityki energetycznej. Diagnozował, że to jeden z powodów sytuacji w górnictwie, które nie zna swoich celów, zadań, roli w bilansie energetycznym kraju, suwerenności gospodarczej i polityce energetycznej.

- W naszym wyobrażeniu - a udowodniliśmy to już kilka razy w historii - polskie górnictwo to takie górnictwo, w którym państwo nie traci pieniędzy, a górnicy nie tracą pracy. Zróbmy wszystko, aby przywrócić honor temu mundurowi. Ten mundur to honor na Śląsku, a nie przebranie - wzywał Jerzy Markowski.

Ocenił, że lewica ma swoją rolę - poprzez jej wiedzę i kompetencje - w programie reindustrializacji gospodarki. Akcentował, że gospodarka nie może opierać się tylko na obrotach finansowych i usługach. Trzeba coś produkować - nie tylko na Śląsku, ale we wszystkich miejscach, gdzie są do tego przygotowane zasoby ludzkie.

- Jak wielu naszych konkurentów politycznych wiemy, co trzeba zrobić. Ale naszą przewagą jest to, że my jeszcze wiemy, jak to zrobić. I może przywódcy Zjednoczonej Lewicy nie zgodzą się ze mną z tymi celami, ale jesteśmy absolutnie przekonani - ludzie, którzy zajmują się gospodarką - że możemy oferować Polsce co najmniej 5-procentowy wzrost PKB i nie większe niż 4 proc. bezrobocie w kraju. To cele i strategia, które są realne w polskiej gospodarce, tylko trzeba się do tego kompetentnie zabrać - stwierdził.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.