Lewica obiecuje 4 proc. bezrobocia

Jerzy Markowski, były senator i wiceminister gospodarki zapowiedział 17 października na konwencji Zjednoczonej Lewicy w Katowicach, że lewica może zaoferować Polsce co najmniej 5-procentowy wzrost PKB i nie większe niż 4-procentowe bezrobocie w kraju
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lewica obiecuje 4 proc. bezrobocia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

17 paź 2015 17:19


Ocenił on, że w Polsce trzeba przywrócić szacunek dla planowania strategicznego. Akcentował, że świat planuje dziś strategicznie na stulecia, a Polska nie planuje nawet na cztery lata do przodu, nie ma też polityki energetycznej. Diagnozował, że to jeden z powodów sytuacji w górnictwie, które nie zna swoich celów, zadań, roli w bilansie energetycznym kraju, suwerenności gospodarczej i polityce energetycznej.

- W naszym wyobrażeniu - a udowodniliśmy to już kilka razy w historii - polskie górnictwo to takie górnictwo, w którym państwo nie traci pieniędzy, a górnicy nie tracą pracy. Zróbmy wszystko, aby przywrócić honor temu mundurowi. Ten mundur to honor na Śląsku, a nie przebranie - wzywał Jerzy Markowski.

Ocenił, że lewica ma swoją rolę - poprzez jej wiedzę i kompetencje - w programie reindustrializacji gospodarki. Akcentował, że gospodarka nie może opierać się tylko na obrotach finansowych i usługach. Trzeba coś produkować - nie tylko na Śląsku, ale we wszystkich miejscach, gdzie są do tego przygotowane zasoby ludzkie.

- Jak wielu naszych konkurentów politycznych wiemy, co trzeba zrobić. Ale naszą przewagą jest to, że my jeszcze wiemy, jak to zrobić. I może przywódcy Zjednoczonej Lewicy nie zgodzą się ze mną z tymi celami, ale jesteśmy absolutnie przekonani - ludzie, którzy zajmują się gospodarką - że możemy oferować Polsce co najmniej 5-procentowy wzrost PKB i nie większe niż 4 proc. bezrobocie w kraju. To cele i strategia, które są realne w polskiej gospodarce, tylko trzeba się do tego kompetentnie zabrać - stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.