wnp.pl

Lepsze nastroje na rynku pracy

0 0
Lepsze nastroje na rynku pracy

Poprawa nastrojów na rynku pracy w wakacje, co było zasługą wzrostu pracy sezonowej, przełożyła się również na odczucia pracowników i pracodawców.

Z najnowszego raportu „Barometr Rynku Pracy”, przygotowanego przez agencję Work Service wynika, że „tylko” 26,9 proc. zatrudnionych Polaków obawia się utraty pracy, czyli o 5 pkt. proc. mniej niż w jej badaniu sprzed roku.

Największych problemów z zachowaniem stanowiska badani spodziewają się w drugiej połowie przyszłego roku.

- Potwierdza to tezę, że obecnie Polacy nie wyczuwają jeszcze zagrożenia utratą pracy – komentuje Tomasz Hanczarek, prezes zarządu Work Service.
 
Wśród respondentów obawiających się tego dominują osoby przekonane, że dopiero po 6 miesiącach będą w stanie znaleźć nowe zatrudnienie (28 proc.). Co piąta osoba niepewna obecnie zatrudnienia jest przekonana, że nową pracę uzyska dopiero po przeszło 12 miesiącach, a jedynie 10 proc. respondentów dopuszcza możliwość znalezienia nowego zajęcia w ciągu miesiąca.

Optymizm przedsiębiorców

Także pracodawcy zdają się potwierdzać dobre nastroje pracowników, bo ich znacząca większość (74,3 proc.) planuje utrzymać obecny poziom miejsc pracy. Pozytywnie należy również odbierać zapowiedzi firm (11,7 proc.), które planują w najbliższym kwartale zwiększyć poziom zatrudnienia.

- Wśród przedsiębiorców, planujących w najbliższych miesiącach zatrudniać dodatkowe osoby, 60 proc. deklarowało chęć zatrudnienia pracowników niższego szczebla – podkreśla Hanczarek. - Dla nas to wyraźny sygnał, że w najbliższych miesiącach może dojść do ożywienia gospodarczego, a firmy przygotowują się na wzrosty zamówień.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.