Lepsze nastroje na rynku pracy

Poprawa nastrojów na rynku pracy w wakacje, co było zasługą wzrostu pracy sezonowej, przełożyła się również na odczucia pracowników i pracodawców.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lepsze nastroje na rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl (Piotr Stefaniak)

wnp.pl

1 paź 2013 14:49


Z najnowszego raportu „Barometr Rynku Pracy”, przygotowanego przez agencję Work Service wynika, że „tylko” 26,9 proc. zatrudnionych Polaków obawia się utraty pracy, czyli o 5 pkt. proc. mniej niż w jej badaniu sprzed roku.

Największych problemów z zachowaniem stanowiska badani spodziewają się w drugiej połowie przyszłego roku.

- Potwierdza to tezę, że obecnie Polacy nie wyczuwają jeszcze zagrożenia utratą pracy – komentuje Tomasz Hanczarek, prezes zarządu Work Service.
 
Wśród respondentów obawiających się tego dominują osoby przekonane, że dopiero po 6 miesiącach będą w stanie znaleźć nowe zatrudnienie (28 proc.). Co piąta osoba niepewna obecnie zatrudnienia jest przekonana, że nową pracę uzyska dopiero po przeszło 12 miesiącach, a jedynie 10 proc. respondentów dopuszcza możliwość znalezienia nowego zajęcia w ciągu miesiąca.

Optymizm przedsiębiorców

Także pracodawcy zdają się potwierdzać dobre nastroje pracowników, bo ich znacząca większość (74,3 proc.) planuje utrzymać obecny poziom miejsc pracy. Pozytywnie należy również odbierać zapowiedzi firm (11,7 proc.), które planują w najbliższym kwartale zwiększyć poziom zatrudnienia.

- Wśród przedsiębiorców, planujących w najbliższych miesiącach zatrudniać dodatkowe osoby, 60 proc. deklarowało chęć zatrudnienia pracowników niższego szczebla – podkreśla Hanczarek. - Dla nas to wyraźny sygnał, że w najbliższych miesiącach może dojść do ożywienia gospodarczego, a firmy przygotowują się na wzrosty zamówień.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.