Lekarze, którzy wyjechali za pracą, wrócą do kraju? Powstaje plan ściągnięcia ich

Brytyjczycy chcą polskich pielęgniarek, a polski rząd - powrotu naszych lekarzy. Na Wyspach przebywa ok. 2,3 tys. polskich lekarzy. Co może ich przekonać, by wrócili do kraju?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lekarze, którzy wyjechali za pracą, wrócą do kraju? Powstaje plan ściągnięcia ich

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl/dziennikzachodni.pl

www.rynekzdrowia.pl

26 lis 2014 18:27


- Zainteresowanie rekrutacją polskich pielęgniarek potwierdziło United Lincolnshire Hospitals Trust -ULHT, które zarządza trzema szpitalami w hrabstwie Lincolnshire i świadczy usługi medyczne dla wielu innych placówek w tym regionie - informuje Dziennik Zachodni.

Czytaj też: Praca w Wielkiej Brytanii? Szpitale potrzebują pielęgniarek

Jednocześnie w tym miesiącu rekrutację w naszym kraju prowadził trust zrzeszający szpitale przy Uniwersytecie Cambridge. Na razie nie wiadomo z jakim skutkiem.

Rosnącym zainteresowaniem brytyjskich szpitali zatrudnianiem polskich pielęgniarek w celu redukcji kosztów zainteresowała się redakcja Mail on Sunday. Według gazety, tylko w Lincolnshire do zagospodarowania jest 36 etatów dla pielęgniarek - od początku przyszłego roku ma się rozpocząć rekrutacja w Polsce.

Czytaj też: Wielka Brytania: Po co tłumacz? Lepiej zatrudnić pielęgniarkę z Polski

Tymczasem, jakby starając się dać odpór zakusom Brytyjczyków na pracowników polskiej służby zdrowia, nasz ambasador w Londynie Witold Sobków poinformował w radiu BBC, że polski rząd opracowuje specjalny plan ściągnięcia z powrotem do kraju lekarzy, którzy wyemigrowali w ostatnim czasie do Wielkiej Brytanii.

Ambasador Sobków przypomniał, że obecnie na Wyspach przebywa ok. 2,3 tys. polskich lekarzy, wyedukowanych w Polsce na koszt państwa. - Chcemy ich z powrotem - stwierdził.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.