Kto będzie przewodniczącym rady nadzorczej Enei?

Rada nadzorcza Enei przez pewien czas nie będzie miała przewodniczącego, bo dotychczasowy ustąpił, a powołanie nowego należy do kompetencji walnego zgromadzenia i zanim się zbierze, to trochę potrwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto będzie przewodniczącym rady nadzorczej Enei?

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

24 lip 2015 21:44


Wojciech Chmielewski 22 lipca br. złożył rezygnację z funkcji szefa RN Enei i został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie pracuje od 2000 r. (Był także przewodniczącym rady nadzorczej PGNiG, z tego stanowiska także zrezygnował).

Dzień później, 23 lipca br., minister Skarbu Państwa, korzystając z przysługującego mu uprawnienia wynikającego ze statutu Enei, powołał do rady nadzorczej Monikę Macewicz, radczynię prawną pracującą w resorcie skarbu od 2006 r.

Na rynku spekuluje się, że to Macewicz, która była sekretarzem rady nadzorczej Enea Trading, może zastąpić Chmielewskiego na stanowisku przewodniczącego rady nadzorczej Enei, ale jeśli nawet, to nie natychmiast.

Według wyjaśnień uzyskanych w Enei, jej statut stanowi, że przewodniczącego rady nadzorczej wybiera walne zgromadzenie, co znaczy, że zanim się zbierze, to trochę czasu minie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.