Krakowska SSE: 4 nowe zezwolenia, 300 miejsc pracy

Spółka zarządzają krakowską Specjalną Strefą ekonomiczną wydała cztery nowe zezwolenia na prowadzenie działalności. W ramach inwestycji powstanie około 300 nowych miejsc pracy a deklarowane nakłady to ponad 350 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Krakowska SSE: 4 nowe zezwolenia, 300 miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JP

9 paź 2015 14:00


Jak poinformowała w piątek Krystyna Sadowska z Krakowskiego Parku Technologicznego, spółka Cordia otrzymała drugie zezwolenie na działalność w podstrefie w Zatorze. Kosztem 2,5 mln zł planuje rozbudować tam zakład produkujący meble.

Dwa zezwolenia zostały wydane na działalność w strefie w Boguchwale (woj. podkarpackie). Otrzymały je firma Rafo - producent wyrobów z drewna, która zainwestuje 1,9 mln zł oraz firma Bauwer z branży materiałów budowlanych. Zapowiada ona inwestycje przekraczające 12,8 mln zł.

W podstrefie w Niepołomicach firma z branży spożywczej FoodCare zainstaluje nową linię produkcyjną o wartości ponad 9,5 mln zł. Jest to trzecie zezwolenie dla tego przedsiębiorstwa na tym terenie.

- Firmy się rozwijają, inwestują i tworzą nowe miejsca pracy - podkreśliła Sadowska.

300 nowych stanowisk

Według zapowiedzi przedstawicielki KPT po zakończeniu trwającej obecnie procedury rozszerzenia krakowskiej strefy wydanych zostanie pięć kolejnych zezwoleń. SSE uzyska też nowe tereny gotowe pod inwestycje kolejnych przedsiębiorstw.

Wniosek w tej sprawie zarząd KPT złożył w resorcie gospodarki jeszcze w zeszłym roku. Opiewa on na ponad 177 hektarów terenów inwestycyjnych na terenie kilku gmin. Większość planowanych tam inwestycji to przedsięwzięcia polskie, dwa zagraniczne.

Mogą one powstać m.in. w podstrefach w Skawinie, Wolbromiu, Kluczach i Jaworznie, a także w Krakowie. Inwestorzy reprezentują różne branże: maszynową, motoryzacyjną, farmaceutyczną czy spożywczą.

W sumie w ramach inwestycji oczekujących na rozszerzenie strefy powstanie około 300 nowych miejsc pracy a deklarowane nakłady to ponad 350 mln zł.

Rekordowym rokiem dla krakowskiej SSE był rok 2014. Wydano wtedy 45 zezwoleń na prowadzenie działalności gospodarczej na jej terenie. Firmy, które je otrzymały, zadeklarowały ponad 1,5 mld zł inwestycji i utworzenie ponad 1,7 tys. miejsc pracy. W tym roku KPT wydał 15 zezwoleń.

Krakowska SSE powstała w 1997 r. Spółka nią zarządzająca wydała w sumie około 200 zezwoleń na działalność w strefie. Dotychczasowa wysokość nakładów inwestycyjnych to 3,8 mld zł i 17 tys. nowych miejsc pracy. Obecnie jej powierzchnia przekracza 707 ha w kilkudziesięciu podstrefach, położonych na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.