wnp.pl

Krakowska specjalna strefa generuje nowe miejsca pracy

0 0

Dzięki decyzji o przedłużeniu działalności specjalnych stref ekonomicznych, obszary wyznaczone dla przedsiębiorców są rozchwytywane.

Wydłużenie funkcjonowania SSE w Polsce była jedną z najlepszych decyzji gospodarczych rządu w ubiegłym roku. Niewątpliwie przyczyniło się to do rekordowej ilości inwestycji w specjalnych strefach ekonomicznych - komentuje Monika Piątkowska, członek zarządu PAIiIZ.

W przypadku strefy krakowskiej nowym inwestorem został Sebastien Fonda z firmy Sopem, która właśnie uruchamia działalność w specjalnej strefie ekonomicznej w Niepołomicach. Docelowe zatrudnienie w ramach inwestycji wyniesie 800 osób, przede wszystkim kobiet. Planowane nakłady przekroczą 120 mln zł. Firma zapowiada przyciągnięcie swoich kooperantów oraz stworzenie przeszło 1500 miejsc pracy w firmach współpracujących. Konkurentami krakowskiej SSE były takie kraje, jak Maroko i Turcja.

Specjalna strefa ekonomiczna w Krakowie liczy też na poszerzenie do 707 hektarów. Już wiadomo, że w krakowskiej strefie pojawią się nowe firmy, jak Grupa Azoty, Synthos Dwory i Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna. Firmy, głównie chemiczne, które pojawią się w krakowskiej strefie wydadzą 1,5 mld zł oraz stworzą 750 miejsc pracy. Ważną inwestycją będzie też przedsięwzięcie HSBC Service Delivery (Polska), dzięki której powstanie 150 nowych miejsc pracy w branży BPO. W ramach poszerzania strefy nowe grunty zostaną włączone do podstref w: Krakowie, Tarnowie, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Skawinie, Trzebini. Nowa podstrefa zostanie natomiast utworzona w Suchej Beskidzkiej oraz w Nowej Sarzynie.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.