Property News

Kraków rajem dla branży SCC/BPO. Pracuje w niej ponad 30 tys. osób

0 0
Kraków rajem dla branży SCC/BPO. Pracuje w niej ponad 30 tys. osób

Centra usług z kapitałem zagranicznym od początku roku zawarły ponad 100 umów na głównych rynkach biurowych poza stolicą. Zatrudniają one w Polsce już ponad 130 tys. osób.

2014 jest kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju sektora usług dla biznesu w Polsce. W efekcie transferu do Polski obsługi coraz bardziej kompleksowych procesów, rozwoju struktur działających w kraju firm, systematycznego wzrostu zatrudnienia, zauważalnie rośnie zapotrzebowanie na odpowiednie powierzchnie biurowe.

Czytaj też: Tysiące pracowników BPO/SSC w Polsce. Ile zarabiają i jakie mają dodatki?

- W 2014 r. centra usług z zagranicznym kapitałem utrzymały swoją pozycję jako głównego odbiorcy projektów biurowych poza Warszawą - komentuje Anna Młyniec, dyrektor działu wynajmu powierzchni biurowych i reprezentacji najemcy, JLL.

Utrzymujące się już kilku lat wysokie zapotrzebowanie na powierzchnie biurowe jest rezultatem systematycznego wzrostu zatrudnienia w zagranicznych centrach usług biznesowych w największych polskich miastach.

- Jak wynika z danych ABSL, zagraniczne centra usług dla biznesu zatrudniają w Polsce ponad 130 000 osób. Wśród 325 inwestorów z 28 krajów, prowadzących w całym kraju 470 centrów znajdują się tak prestiżowe firmy, jak m.in. Shell, HP, IBM, Capgemini, PwC, Samsung, GE czy BNY Mellon – wymienia Piotr Dziwok, prezes Shell Polska, dyrektor generalny Shell Business Operations Kraków oraz wiceprezes ABSL.

Czytaj też: W którym mieście najłatwiej znaleźć pracę w branży BPO/SCC?

- Od wielu lat listę najatrakcyjniejszych lokalizacji pod inwestycje sektorowe niezmiennie tworzy siedem miast, czyli Kraków, Warszawa, Wrocław, Trójmiasto, Katowice, Poznań oraz Łódź. Największym ośrodkiem sektora usług dla biznesu w Polsce jest cały czas stolica Małopolski – zaznacza Dziwok.

Jak dodaje: - Kraków zajmuje wiodącą pozycję pod względem zatrudnienia w sektorze - w 85 zlokalizowanych tu centrach usług z zagranicznym kapitałem pracuje już 30 600 specjalistów. To o ponad 5 000 więcej niż rok temu. Oznacza to, że Kraków jest również liderem, jeśli chodzi o największy wzrost liczby pracowników.

Czytaj też: W wielokulturowości kadr tkwi siła branży SSC/BPO. Jak wykorzystać potencjał multinarodowego zespołu?

Stolica Małopolski przoduje pod względem poziomu zatrudnienia, a co za tym idzie - jest miastem, które notuje najwyższy poziom popytu na biura ze strony sektora usług dla biznesu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.