Kosiniak-Kamysz: Jednocyfrowa stopa bezrobocia coraz bardziej realna

0 0

- Najbliższe miesiące będą najlepsze na rynku pracy od wielu, wielu lat. Nie tylko pod względem dostępności pracy, ale również pod względem jakości tej pracy - twierdzi minister Władysław Kosiniak-Kamysz,

"Bardzo możliwe, że w maju tego roku stopa bezrobocia ukształtowała się poniżej 11 proc." - poinformował minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz podczas konferencji zorganizowanej przez Instytut Badawczy Randstad.

"Wydaje się, że w maju zejdziemy poniżej poziomu 11 proc. jeśli chodzi o stopę bezrobocia. Szczegóły będziemy ogłaszać w środę (10 czerwca), kiedy będziemy mieli wszystkie dane z całej Polski" - powiedział w poniedziałek na konferencji Kosiniak-Kamysz.

Jak dodał, coraz bardziej realne stają się jego szacunki z początku roku, gdy mówił, że stopa bezrobocia "zejdzie" w tym roku do poziomu jednocyfrowego. "To się staje coraz bardziej realne już w najbliższych miesiącach wakacyjnych" - podkreślił minister.

"Jestem przekonany, że najbliższe miesiące będą najlepsze na rynku pracy od wielu, wielu lat. Nie tylko pod względem dostępności pracy, ale również pod względem jakości tej pracy" - ocenił.

Z ostatnich danych opublikowanych przez GUS wynikało, że w kwietniu br. stopa bezrobocia wyniosła 11,2 proc. po spadku z 11,7 proc. miesiąc wcześniej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.