Kosiniak-Kamysz: 5,3 mln zł na program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”

Od 17 listopada absolwenci, studenci oraz bezrobotni będą mogli ubiegać się nawet o 74 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu. BGK podpisał w tej sprawie umowy z instytucjami pożyczkowymi. Inicjatorem programu jest resort pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kosiniak-Kamysz: 5,3 mln zł na program „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

3 lis 2014 17:30


Minister pracy, Władysław Kosiniak-Kamysz poinformował, że pożyczki te będą udzielane w ramach drugiego etapu programu „Pierwszy biznes – wsparcie w starcie”. Podkreśla, że w pierwszym etapie tego programu ze wsparcia skorzystało niemal 100 osób, które otrzymały w sumie prawie 5,3 mln zł.

Czytaj też: PwC poszukuje 300 osób do pracy. Celuje w młodych

- Kolejne 40 tys. zł otrzymali ci, którzy wnioskowali o stworzenia miejsca pracy dla bezrobotnego - mówi Kosiniak-Kamysz. - Cieszę się, że możemy pomóc młodym ludziom w tak konkretny sposób. Młodzi są bardzo przedsiębiorczy, mają nowe, świetne pomysły, a naszą rolą jest te pomysły wspierać.

Dyrektor zarządzający w Banku Gospodarstwa Krajowego, Marek Szczepański informuje, że o pożyczkę będą mogły się ubiegać osoby bezrobotne zarejestrowane w urzędzie pracy; absolwenci wyższych uczelni, zarówno państwowych jak i prywatnych (od otrzymania dyplomu nie może jednak minąć więcej niż 4 lata); absolwenci szkół średnich (w okresie 4 lat od otrzymania dyplomu), a także studenci ostatniego roku studiów.

Czytaj też: Kosiniak-Kamysz: Nie bójmy się, że roczne urlopy źle wpłyną na pracę dla kobiet

Wskazuje, że okres spłaty takiej pożyczki ma wynosić 7 lat, z możliwością karencji na 1 rok. Dodaje, że oprocentowanie pożyczki wyniesie 0,56 proc. w skali roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.