Korkowy stacz, ding zui czy herbaciana dziewica. Oto nietypowe chińskie zawody

O pracę Chińczycy nie muszą się martwić. Jeśli nie znajdą posady w zawodzie zawsze mają inne opcje. Mogą zostać upychaczami w metrze, korkowymi staczami, odsiadywaczami wyroku, a nawet masażystami piersi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Korkowy stacz, ding zui czy herbaciana dziewica. Oto nietypowe chińskie zawody

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

26 sie 2014 6:47


Upychacze w metrze pomagają jak największej liczbie osób wsiąść do pociągu. Obowiązkowym elementem ich stroju są białe rękawiczki, które pozwolą uniknąć zabrudzeń na ubraniach pasażerów, a tym samym na uniknięcie pozwów. Przed każdym upychaniem muszą także głośno uprzedzić o tym.

Czytaj też: 25 najdziwniejszych zawodów świata

Kolejnym nietypowym pomysłem na pracę w Chinach może być ding zui, czyli odsiadywacz wyroków. Ding zui to osoba, która za określoną sumę, pójdzie do więzienia w zamian za konkretnego przestępcę. W tym przypadku nie są potrzebne żadne kwalifikacje zawodowe. Jedynie trzeba bardziej cenić pieniądze niż wolność.

Większość pracowników chce, aby praca była nie tylko sposobem na zarabianie pieniędzy, ale także przyjemnością. W Chinach można zostać licencjonowanym masażystą piersi. Szlaki w tej dziedzinie przetarł Xia Jun, który zajmuje się masażem piersi w okresie laktacji, a jego celem jest pobudzenie gruczołów do produkcji mleka. Xia Jun ma certyfikat i zarabia od 45 do 75 dol. za godzinę.

Czytaj też: Japończycy potrafią wysprzątać pociąg w siedem minut. Jak to możliwe?

Chiny to zaludniony kraj i o korki na ulicach nietrudno. W sierpniu 2010 roku powstał największy korek samochodowy na świecie. Kierowcy stali w nim nawet do 11 dni. Ciągnął się na ponad 100 km. Jak pracować w takiej sytuacji? Chińczycy znaleźli rozwiązanie.

Otóż gdy stoi się w korku, można zadzwonić do odpowiedniej firmy i zatrudnić osobę, która zastąpi klienta podczas stania w korku. Jak to się odbywa? Dwóch pracowników przyjeżdża na motorach. Jeden z nich zajmuje miejsce klienta za kierownicą, a ten z kolei może udać się gdzie zechce na motorze.

Nietypowe wymagania ma firma Henan Gushi Xijiuhua Scenic Mountain Development, która zatrudnia kobiety potrzebne do zbierania herbacianych listków. Warunkiem przyjęcia do pracy jest dziewictwo i duże piersi. Powód? Pracownice zbierają listki herbaty ustami, przeżuwają ją i wrzucają do koszyczków umieszczonych w biuście. Dzięki temu zabiegowi herbata zyskuje żeński pierwiastek yin.

W Chinach mogą też znaleźć pracę biali ludzie, których firmy zatrudniają do udawania partnerów w biznesie. Nie każdy prowadzi międzynarodowe interesy, dlatego też niektórzy decydują się na wynajem takich osób. "Biali biznesmani" stoją u boku Chińczyka podczas spotkań biznesowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.