Konkurs na wiceprezesów, wyniki: W JSW wygrał Wojtków, w KHW druga tura

0 0
Konkurs na wiceprezesów, wyniki: W JSW wygrał Wojtków, w KHW druga tura
W głosowaniu brali udział pracownicy wszystkich zakładów tej firmy (fot.PTWP)

• Katowicki Holding Węglowy i Jastrzębska Spółka Węglowa rozstrzygnęły konkurs na wiceprezesów.
• Reprezentantem JSW będzie Artur Wojtków.
• W KHW konieczna będzie druga tura.

Artur Wojtków pozostanie reprezentantem załogi w zarządzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) - tak zdecydowali pracownicy, którzy uznali go za najlepszego spośród trzech kandydatów na stanowisko zastępcy prezesa ds. pracowniczych.

W podobnych wyborach odbywających się w Katowickim Holdingu Węglowym (KHW) konieczna będzie druga tura.

Informację o wyniku wyborów członka zarządu ds. pracowniczych w JSW przekazała w piątek (18 marca) rzeczniczka tej spółki Katarzyna Jabłońska-Bajer. W głosowaniu brali udział pracownicy wszystkich zakładów tej górniczej firmy. W wyborach Wojtków otrzymał poparcie większości działających w JSW organizacji związkowych.

Artur Wojtków z JSW związany jest od 1995 roku, gdy zaczął pełnić funkcję kierownika Działu Organizacyjno-Prawnego. W latach 1999-2009 był dyrektorem ds. pracy w kopalni Borynia. Funkcję zastępcy prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej pełni od sierpnia 2009 roku.

Wybory dyrektora ds. pracowniczych odbywają się także w KHW. Czwartkowe głosowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia, bo żaden z dziewięciu kandydatów nie uzyskał ponad 50 proc. głosów. Konieczna będzie druga tura, do której dojdzie 30 marca.

Jak podał rzecznik spółki Wojciech Jaros zmierzą się w niej obecny wiceprezes ds. pracy Tadeusz Skotnicki oraz Wiesław Piecha - zastępca dyrektora ds. usług górniczych i zastępca kierownika ruchu zakładu górniczego w kopalni Murcki-Staszic.

Wybory w obu spółkach rozpoczęły się w czwartek przed poranną zmianą, a zakończyły późnym wieczorem. W JSW wiceprezesa wybierała ponad 24-tysięczna załoga, w KHW prawo wyboru ma blisko 14 tys. pracowników.

Możliwość wyboru swojego przedstawiciela do zarządu gwarantuje pracownikom ustawa o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, na podstawie której powstały obie firmy. Zgodnie z przepisami, to załoga wybiera wiceprezesa ds. pracowniczych i tylko ona może go, również w głosowaniu, odwołać. Rada nadzorcza i akcjonariusze nie mają wpływu na obsadę tego stanowiska w zarządzie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.