Konkurs na wiceprezesów, wyniki: W JSW wygrał Wojtków, w KHW druga tura

• Katowicki Holding Węglowy i Jastrzębska Spółka Węglowa rozstrzygnęły konkurs na wiceprezesów.
• Reprezentantem JSW będzie Artur Wojtków.
• W KHW konieczna będzie druga tura.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konkurs na wiceprezesów, wyniki: W JSW wygrał Wojtków, w KHW druga tura

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

18 mar 2016 10:10


Artur Wojtków pozostanie reprezentantem załogi w zarządzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) - tak zdecydowali pracownicy, którzy uznali go za najlepszego spośród trzech kandydatów na stanowisko zastępcy prezesa ds. pracowniczych.

W podobnych wyborach odbywających się w Katowickim Holdingu Węglowym (KHW) konieczna będzie druga tura.

Informację o wyniku wyborów członka zarządu ds. pracowniczych w JSW przekazała w piątek (18 marca) rzeczniczka tej spółki Katarzyna Jabłońska-Bajer. W głosowaniu brali udział pracownicy wszystkich zakładów tej górniczej firmy. W wyborach Wojtków otrzymał poparcie większości działających w JSW organizacji związkowych.

Artur Wojtków z JSW związany jest od 1995 roku, gdy zaczął pełnić funkcję kierownika Działu Organizacyjno-Prawnego. W latach 1999-2009 był dyrektorem ds. pracy w kopalni Borynia. Funkcję zastępcy prezesa zarządu ds. pracy i polityki społecznej pełni od sierpnia 2009 roku.

Wybory dyrektora ds. pracowniczych odbywają się także w KHW. Czwartkowe głosowanie nie przyniosło rozstrzygnięcia, bo żaden z dziewięciu kandydatów nie uzyskał ponad 50 proc. głosów. Konieczna będzie druga tura, do której dojdzie 30 marca.

Jak podał rzecznik spółki Wojciech Jaros zmierzą się w niej obecny wiceprezes ds. pracy Tadeusz Skotnicki oraz Wiesław Piecha - zastępca dyrektora ds. usług górniczych i zastępca kierownika ruchu zakładu górniczego w kopalni Murcki-Staszic.

Wybory w obu spółkach rozpoczęły się w czwartek przed poranną zmianą, a zakończyły późnym wieczorem. W JSW wiceprezesa wybierała ponad 24-tysięczna załoga, w KHW prawo wyboru ma blisko 14 tys. pracowników.

Możliwość wyboru swojego przedstawiciela do zarządu gwarantuje pracownikom ustawa o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych, na podstawie której powstały obie firmy. Zgodnie z przepisami, to załoga wybiera wiceprezesa ds. pracowniczych i tylko ona może go, również w głosowaniu, odwołać. Rada nadzorcza i akcjonariusze nie mają wpływu na obsadę tego stanowiska w zarządzie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.