Konkurs na prezesa TVP: został Kurski, Romaszewska-Guzy, Skowroński i Czajkowski

• Podczas czwartkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych nie uwzględniła żadnego z odwołań, jakie zostały zgłoszone do wyników drugiego etapu konkursu na nowego prezesa TVP - poinformował przewodniczący RMN Krzysztof Czabański.
• W efekcie w piątkowych wysłuchaniach publicznych weźmie udział czworo kandydatów. Nie będzie wśród nich Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg.
• O fotel szefa TVP walczyć będą: Jacek Kurski,  Agnieszka Romaszewska-Guzy, Krzysztof Skowroński i Bogdan Czajkowski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Konkurs na prezesa TVP: został Kurski, Romaszewska-Guzy, Skowroński i Czajkowski

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MIW

6 paź 2016 21:15


Po zakończeniu posiedzenia Czabański poinformował, że do Rady wpłynęły trzy odwołania od wyników drugiego etapu konkursu na prezesa TVP.

- Żadne z odwołań nie zostało przez Radę uwzględnione - zaznaczył.

- Osobiście boleję nad tym, że nie uwzględniono odwołania pani Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg, byłej szefowej TVP1. Moim zdaniem w pełni zasługiwała na to, by wystąpić w finale tego konkursu. Większość Rady zdecydowała jednak inaczej. W efekcie w piątkowych (7.10) wysłuchaniach publicznych weźmie udział czworo kandydatów na funkcję prezesa telewizji publicznej - powiedział Czabański.

Poinformował, że przesłuchania rozpoczną się w piątek w Sejmie o godz. 10.

- Pierwszym, który będzie rozmawiał z Radą, będzie obecny prezes TVP Jacek Kurski. Jako druga będzie rozmawiać Agnieszka Romaszewska-Guzy. Trzeci będzie Krzysztof Skowroński, a na końcu Bogdan Czajkowski - podał szef RMN.

W konkursie na nowego prezesa TVP złożono 23 oferty, z czego do drugiego etapu, po spełnieniu warunków formalnych, przeszło 18 kandydatów. Spośród tych kandydatów wyłoniono cztery osoby, które będą przesłuchiwane w piątek.

Trzeci etap konkursu ma być jawny i ma polegać na rozmowie kandydatów z Radą, m.in. na temat wizji telewizji publicznej i sposobu realizacji misji publicznej.

Zgodnie z uchwałą RMN z 2 sierpnia obecny prezes TVP Jacek Kurski ma zostać odwołany ze stanowiska z dniem rozstrzygnięcia konkursu na nowego prezesa telewizji publicznej, ale nie później niż 15 października tego roku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.