Koniec "Klanu" w TVP. Aktorzy po blisko 19 latach stracą pracę?

0 0
Koniec "Klanu" w TVP. Aktorzy po blisko 19 latach stracą pracę?
Kadr z serialu "Klan" (Fot. Facebook/Klan)

Przez prawie 19 lat widzowie mogli oglądać rodzinę Lubiczów. Czy serial zniknie z anteny TVP1, a aktorzy zostaną bez pracy?

TVP1 pracuje nad nowym projektem, który ma zastąpić telenowelę "Klan". Obecny kontrakt obowiązuje do czerwca br. - do tego czasu będzie można oglądać perypetie rodziny Lubiczów. Ostateczna decyzja o zaprzestaniu emisji serialu należy do zarządu telewizji.

- Chciałbym, żeby „Klan” był emitowany do końca roku. To zależy od negocjacji zarządu z producentem - wyjaśnia w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Jan Pawlicki, dyrektor Jedynki. - Szanujemy „Klan” i jego widzów, ale jest to projekt przemijający - dodaje.

„Klan” to pierwsza polska telenowela, której fabuła została wybrana w konkursie dla telewidzów ogłoszonym przez Telewizję Polską w 1997 roku. Spośród czterech różnych pomysłów, to właśnie na klan Lubiczów oddano najwięcej głosów. Pierwszy klaps miał miejsce 15 sierpnia 1997 r. Pomysłodawcą serialu był Wojciech Niżyński.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

 • najwyższy czas ! tylko zamiast nowej produkcji dla rozmamłanych idiotek, może raczej sport na żywo, żeby faceci też coś mieli w ramach abonamentu w prime-time.
  W ogóle precz z łepkofszczyzną i kożuchofszczyzną - zakodować to badziewie w tvp-seriale i zobaczymy, jaka będzie sprzedaż dekoderów. A przynajmniej zyskamy kilka najlepszych godzin w dwójce na coś zdecydowanie bardziej interesującego i przede wszystkim wnoszącego coś więcej poza wiedzą o kolejnych ciążach, zdradach i połamanych paznokciach.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.