Koncern informatyczny Cisco otworzył trzecie biuro w Krakowie

Amerykański koncern informatyczny Cisco otworzył w czwartek (22 stycznia) swoje trzecie, największe biuro w Krakowie, wchodzące w skład centrum wsparcia Cisco. Biuro jest także siedzibą Cisco Network Operations Center (NOC), jednej z trzech tego typu inwestycji firmy na świecie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Koncern informatyczny Cisco otworzył trzecie biuro w Krakowie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

22 sty 2015 18:41


"Droga, którą rozpoczęliśmy w 2012 r. w Krakowie zaczyna przyspieszać, ponieważ dziś otwieramy nasze trzecie biuro w tym mieście i znacząco rozszerzamy zakres działalności" - poinformował dziennikarzy Olivier Kohler, wiceprezes amerykańskiej spółki, odpowiedzialny za wszystkie tego typu centra Cisco na świcie.

Powtórzył on zapowiedź z października zeszłego roku, że koncern, który w swoim krakowskim centrum zatrudnia około 500 pracowników, zamierza w najbliższych 2 latach zwiększyć zatrudnienie do ponad tysiąca osób.

Krakowskie centrum wsparcia Cisco działa od ponad dwóch lat. Obsługuje klientów z regionu Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki oraz Rosji. Ośrodek świadczy usługi zarówno dla innych podmiotów amerykańskiego koncernu, jak i klientów zewnętrznych w zakresie wsparcia technicznego oraz obsługi księgowej, rachunkowej i zamówień. Zajmuje się także tzw. usługami zarządzanymi z chmury, czyli obsługą np. kont poczty internetowej, profili na portalach społecznościowych czy w sklepach internetowych.

Według Norma DePeau, dyrektora Cisco Global Support Center w Krakowie planowane zwiększanie zatrudnienia związane będzie z dalszym rozwojem już świadczonych usług oraz wprowadzaniem nowych o dużym stopniu zaawansowania.

W nowym biurze zlokalizowano siedzibę Cisco Network Operations Center (NOC), jednej z trzech tego typu inwestycji spółki na świecie (obok Stanów Zjednoczonych i Indii). W centrum tym inżynierowie przez całą dobę monitorują i kontrolują stan sieci i infrastruktury informatycznej klientów i reagują na wykryte w ten sposób problemy.

Wśród klientów Cisco, których obsługuje krakowskie NOC są wiodący europejscy i światowi operatorzy telekomunikacyjni, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe oraz firmy z sektora dóbr konsumenckich.

Jak ocenił DePeau, strategia amerykańskiego koncernu zakłada osiągnięcie pozycji lidera usług opartych na chmurze obliczeniowej (ang. cloud computing), a krakowski ośrodek będzie kluczowym elementem w tych planach.

"Udało nam się zgromadzić tutaj wysoce utalentowanych ludzi i mieć udział we wprowadzaniu innowacji w Małopolsce" - ocenił.

Firma poszukuje przede wszystkim inżynierów z kilkuletnim stażem, a także specjalistów z takich dziedzin jak m.in. finanse czy zarządzanie zasobami ludzkimi. Zapowiada też zatrudnianie absolwentów uczelni technicznych oraz studentów ostatnich lat, którym proponuje specjalny program stażowy. Obecnie inżynierowie stanowią około 50 proc. zatrudnionych, reszta to specjaliści z innych dziedzin. W Krakowie pracują przedstawiciele ponad 40 państw z całego świata.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.