Komu najtrudniej jest znaleźć pracę?

Ponad 85 proc. spośród 148,5 tys. zarejestrowanych w woj. śląskim bezrobotnych to osoby zaliczane do grupy będącej w szczególnej sytuacji na rynku pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Komu najtrudniej jest znaleźć pracę?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

21 sty 2016 15:54


Z danych śląskich urzędów pracy wynika, że najtrudniej jest znaleźć pracę m.in. długotrwale bezrobotnym, niepełnosprawnym, osobom przed trzydziestką lub po pięćdziesiątce, opiekunom małych dzieci.

"Dane dotyczące wielkości i charakteru bezrobocia w regionie w ubiegłym roku potwierdzają, że osoby, które mają kwalifikacje i są w stanie szybko podjąć nową pracę, z reguły szybko ją znajdują. Stąd m.in. w statystyce bezrobocia zdecydowanie dominują osoby z grup będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy" - powiedział PAP rzecznik Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) w Katowicach Arkadiusz Kaczor.

Czytaj też: NBP prognozuje dalszy spadek bezrobocia i wzrost płac

Grupy osób będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy kwalifikuje do tego ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Rzecznik WUP wskazuje, że trzon tej grupy w woj. śląskim (prawie 80,5 tys. ze 126,5 tys. osób) to osoby długotrwale bezrobotne.

"W tej grupie często mamy do czynienia z osobami bez kwalifikacji lub takimi, których kwalifikacje zdezaktualizowały się i wymagają uzupełnienia przed podjęciem pracy" - powiedział Kaczor wskazując, że duża część bezrobotnych zakwalifikowanych do grupy osób "będących w szczególnej sytuacji na rynku pracy" wymaga "inwestycji w siebie", by mogli zwiększyć swoje szanse na znalezienie zatrudnienia, jeżeli faktycznie chcą podjąć pracę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.