wnp.pl

Kompania Węglowa, praca: Absolwenci szkół górniczych znajdą zatrudnienie

0 0
Kompania Węglowa, praca: Absolwenci szkół górniczych znajdą zatrudnienie
W 2016 roku Kompania Węglowa zatrudniła już 148 absolwentów szkół górniczych (fot.PTWP)

Kompania Węglowa nadal jest zainteresowana zatrudnianiem absolwentów szkół górniczych. Od początku 2015 roku pracę w kopalniach Kompanii znalazło 299 absolwentów.

Od początku swego istnienia, czyli od 2003 roku Kompania Węglowa współpracuje ze szkołami górniczymi. Przez cały ten okres absolwenci po uzyskaniu dyplomów mieli gwarancję pracy w kopalniach wchodzących w skład KW.

W 2013 roku sytuacja finansowa branży górniczej uległa pogorszeniu, co przełożyło się na zatrudnianie nowych pracowników. Spółka nadal jest jednak zainteresowana zatrudnianiem absolwentów szkół górniczych. Obecnie kontynuuje współpracę z 18 szkołami w aglomeracji śląskiej.

W 2014 roku zostało zawarte nowe porozumienie o współpracy, które nieco zmieniło jej zasady. Określono w nim między innymi, że absolwenci będą zatrudniani po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu zawodowego - w miarę możliwości jak najszybciej. Zamieniono także tzw. umowy stypendialne na umowy gwarantujące zatrudnienie. Zamiast comiesięcznej gratyfikacji pieniężnej przyszli absolwenci podpisują umowę zapewniającą, po ukończeniu szkoły, pracę.

Jeśli w kopalni wystąpi konieczność zawieszenia przyjęć - ze względu na sytuację spółki - absolwenci zostaną zatrudnieni w pierwszej kolejności po wznowieniu przyjęć.

W tym roku - dane z marca 2016 - zatrudniono już 148 absolwentów szkół górniczych, w tym 8 z wyższym wykształceniem, 95 ze średnim i 45 z zawodowym.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.