Kompania Węglowa, praca: Absolwenci szkół górniczych znajdą zatrudnienie

Kompania Węglowa nadal jest zainteresowana zatrudnianiem absolwentów szkół górniczych. Od początku 2015 roku pracę w kopalniach Kompanii znalazło 299 absolwentów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Węglowa, praca: Absolwenci szkół górniczych znajdą zatrudnienie

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.PL

wnp.pl

7 kwi 2016 9:37


Od początku swego istnienia, czyli od 2003 roku Kompania Węglowa współpracuje ze szkołami górniczymi. Przez cały ten okres absolwenci po uzyskaniu dyplomów mieli gwarancję pracy w kopalniach wchodzących w skład KW.

W 2013 roku sytuacja finansowa branży górniczej uległa pogorszeniu, co przełożyło się na zatrudnianie nowych pracowników. Spółka nadal jest jednak zainteresowana zatrudnianiem absolwentów szkół górniczych. Obecnie kontynuuje współpracę z 18 szkołami w aglomeracji śląskiej.

W 2014 roku zostało zawarte nowe porozumienie o współpracy, które nieco zmieniło jej zasady. Określono w nim między innymi, że absolwenci będą zatrudniani po ukończeniu szkoły i zdaniu egzaminu zawodowego - w miarę możliwości jak najszybciej. Zamieniono także tzw. umowy stypendialne na umowy gwarantujące zatrudnienie. Zamiast comiesięcznej gratyfikacji pieniężnej przyszli absolwenci podpisują umowę zapewniającą, po ukończeniu szkoły, pracę.

Jeśli w kopalni wystąpi konieczność zawieszenia przyjęć - ze względu na sytuację spółki - absolwenci zostaną zatrudnieni w pierwszej kolejności po wznowieniu przyjęć.

W tym roku - dane z marca 2016 - zatrudniono już 148 absolwentów szkół górniczych, w tym 8 z wyższym wykształceniem, 95 ze średnim i 45 z zawodowym.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.