Kompania Piwowarska wspiera studentów i absolwentów

Zakończył się proces rekrutacji studentów kierunków technicznych na półtoraroczne staże w Kompanii Piwowarskiej. Jesienią w browarach KP W Poznaniu, Tychach i Białymstoku pracę rozpoczęły trzy osoby. Chętnych na ich stanowiska nie brakowało. O jedno miejsce walczyło ponad sto osób.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Piwowarska wspiera studentów i absolwentów

PODZIEL SIĘ


Autor: JK

14 lis 2013 16:48


To już druga edycja projektu Manufacturing Trainee Program, skierowanego do studentów i absolwentów kierunków technicznych. W ramach przedsięwzięcia kandydaci mogą dostać się na płatny staż, który trwa 18 miesięcy.

Obejmuje on kilka etapów - od ogólnego zapoznania się ze wszystkimi działami w browarze, po realizację własnych projektów i ich ewaluację. Indywidualny Plan Rozwoju umożliwia stażystom poznanie „od podszewki" funkcjonowania części operacyjnej organizacji oraz wymianę wiedzy w ramach Grupy SABMiller w Europie.

Kompania Piwowarska poszukiwała osób, które oprócz odpowiedniego wykształcenia posiadają również naturalne zdolności komunikacyjne i przywódcze. Stażysta powinien także przejawiać inicjatywę, lubić wyzwania, biegle władać językiem angielskim oraz stale poszukiwać możliwości rozwoju.

Spośród ponad 330 zgłoszeń, do ostatniego etapu, którym było spotkanie z dyrektorem browaru oraz mentorem, dotarło 5 finalistów w Poznaniu, 4 w Tychach i 3 w Białymstoku. Uczestnicy zostali poproszeni o przedstawienie rozwiązania zagadnień problemowych ściśle związanych z potencjalną ścieżką stażu.

- Ten rok potwierdził ogromne zainteresowanie programem, który daje niezwykłe możliwości rozpoczęcia kariery zawodowej u boku ekspertów browarnictwa. Jego warunki są wyjątkowo atrakcyjne, dlatego podejrzewam, że z roku na roku kandydatów będzie coraz więcej - mówi Dorota Kowalczyk, kierownik ds. personalnych w Kompanii Piwowarskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.