Kompania Piwowarska stawia na kobiety

Kompania Piwowarska chce zatrudnić więcej kobiet. Przekonuje studentki, że warzenie piwa nie jest pracą zarezerwowaną dla panów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kompania Piwowarska stawia na kobiety

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 lut 2016 14:13


Piwo to nie tylko męski świat. W poznańskim browarze Kompanii Piwowarskiej 16 proc. wszystkich pracowników to panie, w Tychach - 26 proc., zaś w Białymstoku - 17 proc. W całym pionie technicznym KP zatrudnionych jest 21 proc. kobiet, zaś ich łączny odsetek w firmie to 22 proc.

Chcąc pokazać kobietom, że praca przy produkcji piwa może być ciekawym zajęciem, po raz drugi Kompania Piwowarska organizuje 8 marca „Dzień kobiet na browarze”. Pierwsza edycja akcji odbyła się w zeszłym roku, w zakładzie Lech Browary Wielkopolskie.

- Akcja „Dzień Kobiet na Browarze” skierowana jest przede wszystkim do studentek wydziałów technicznych, które chciałyby wnieść swoją wiedzę i potencjał do naszej organizacji. Nasze przyszłe kandydatki do pracy powinna cechować pasja do zdobywania wiedzy i ciągłego doskonalenia się - mówi Monika Krystek-Rafińska, kierownik ds. personalnych w zakładzie Lech Browary Wielkopolskie.

- Naszym głównym celem jest odczarowanie stereotypu, że praca w browarze to miejsce głównie dla mężczyzn. Chcemy pokazać, że jest to także środowisko przyjazne kobietom oraz dające im możliwości rozwoju – dodaje Krystek-Rafińska.

Akcja jest odpowiedzią na zmieniającą się z roku na rok sytuację na rynku pracy i coraz większe zainteresowanie kobiet zawodami, które wcześniej, stereotypowo były uważane za męskie. Podczas dni otwartych panie zwiedzą browary i dowiedzą się, na czym polega specyfika pracy w takich miejscach jak warzelnia, laboratoria czy piwnice. Sprawdzą, czym jest panel sensoryczny, wezmą udział w grze szkoleniowej, a także porozmawiają o roli kobiet w biznesie.

Łącznie prawie 100 kobiet weźmie udział w warsztatach na terenie browarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.