Kolejne pozwolenia w Łódzkiej SSE. Firmy będą zatrudniać

Dwie firmy otrzymają kolejne zezwolenia na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Wirthwein Polska za 16 mln zł zamierza rozbudować swój zakład w Łodzi, a Ambro Logistics chce wybudować nowy magazyn w swojej siedzibie w Przykonie (Wielkopolska).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejne pozwolenia w Łódzkiej SSE. Firmy będą zatrudniać

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

15 cze 2015 19:51


Z informacji na stronie internetowej Łódzkiej SSE wynika, że po zakończonych rokowaniach uznano, że spółki mogą uzyskać zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej w podstrefach w Łodzi i w Przykonie.

Nowe pozwolenia to nowe miejsca pracy

Dla firmy Wirthwein Polska będzie to trzecie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie ŁSSE. Nowa inwestycja polegać będzie na rozbudowie zakładu przy ul. Dąbrowskiego w Łodzi. Firma zamierza - po uzyskania zezwolenia - zainwestować co najmniej 16 mln zł do końca 2018 r. oraz zwiększyć zatrudnienie o co najmniej 48 osób; obecnie zatrudnia ponad 250 osób.

Według informacji ŁSSE spółka zobowiązała się też utrzymać na terenie Strefy zatrudnienie na poziomie co najmniej 300 pracowników do końca 2022 r.

Wirthwein Polska wchodzi w skład Wirthwein AG, niemieckiej firmy o zasięgu globalnym. Spółki tej Grupy specjalizują się w produkcji elementów z tworzyw sztucznych dla branży AGD, elektrotechnicznej, motoryzacyjnej oraz kolejnictwa. Grupa zatrudnia ponad 3 tys. pracowników.

Ambro Logistics w ŁSSE

Firma logistyczno-spedycyjna Ambro Logistics otrzyma drugie już zezwolenie na działalność w podstrefie w Przykonie. Firma chce zwiększyć zdolności usługowe poprzez wybudowanie budynku magazynowego o pow. ok. 4,5 tys. mkw. wraz z infrastrukturą techniczną. Spółka, której głównymi klientami są firmy z branży meblarskiej, budowlanej oraz producenci pianki poliuretanowej i butelek, zamierza zainwestować do września 2016 r. 4,5 mln zł, zatrudnić kolejnych pięć osób i utrzymać zatrudnienie na poziomie 22 osób przez trzy lata.

ŁSSE zajmuje obecnie w sumie 1302 ha i składa się z 44 podstref w trzech województwach: łódzkim, wielkopolskim i mazowieckim. Przez 18 lat istnienia Strefa wydała ponad 270 zezwoleń na działalność, a firmy zrealizowały lub zapowiedziały inwestycje warte prawie 12,5 mld zł. Powstało lub ma powstać dzięki nim ponad 31 tys. miejsc pracy. Najsilniejsze branże obecne w Łódzkiej SSE to: AGD, kosmetyczno-farmaceutyczna, IT/BPO oraz opakowań.

Podobał się artykuł? Podziel się!
SSE

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.