Kolejne miejsca pracy w strefach ekonomicznych. Gdzie warto szukać?

- Liczymy na ściągnięcie do Płocka inwestorów zewnętrznych, w tym zagranicznych, z dużym potencjałem, którzy stworzą nowe miejsca pracy - zapowiada Michał Luczewski, prezes Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejne miejsca pracy w strefach ekonomicznych. Gdzie warto szukać?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

27 paź 2014 17:49


Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna objęła patronatem ponad 43,1 ha gruntów inwestycyjnych na terenie Płocka. To pierwszy etap projektu utworzenia płockiej podstrefy ekonomicznej, przyciągnięcia do miasta inwestorów i tworzenia nowych miejsc pracy.

Umowę o objęciu patronatem terenów inwestycyjnych podpisali prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski i prezes Warmińsko-Mazurskiej SSE, Marek Karólewski. Umowa umożliwia wcześniejszą promocję tych gruntów wśród potencjalnych inwestorów i jest jednocześnie zapowiedzią, że obszar ten w przyszłości będzie przyłączony do strefy.

Czytaj też: 5 tys. nowych miejsc pracy w Dąbrowie Górniczej? To możliwe

Urząd Miasta Płocka zakłada, że grunty inwestycyjne, które objęła patronatem Warmińsko-Mazurska SSE, mogłyby być dostępne dla inwestorów w 2015 r. Obszar ten to tereny w trzech lokalizacjach: w dzielnicy Trzepowo w sąsiedztwie kompleksu rafineryjno-petrochemicznego PKN Orlen, położone w pobliżu trzeciego, ostatniego odcinka budowanej obecnie obwodnicy miasta oraz wydzielone z południowej części lotniska Aeroklubu Ziemi Mazowieckiej.

- Jednym z największych wyzwań, jakie stoją przed Płockiem jest tworzenie nowych miejsc pracy, a jedną z możliwości która daje taką szansę jest objęcie terenów inwestycyjnych patronatem warmińsko-mazurskiej strefy ekonomicznej - powiedział podczas popisania umowy prezydent Nowakowski. Dodał, że dzięki umowie Warmińsko-Mazurska SSE będzie mogła przedstawiać inwestycyjną ofertę Płocka potencjalnym inwestorom.

Michał Luczewski, prezes Płockiego Parku Przemysłowo-Technologicznego (spółki utworzonej w 2004 r., w której udziały po połowie posiadają miasto Płock i PKN Orlen) przyznał, że jest ona zainteresowana przyciągnięciem inwestorów z branży innowacyjnej. Przypomniał, że PPPT i Warmińsko-Mazurska SSE już współdziałają w oparciu o umowę zawartą w sierpniu.

Czytaj też: Nowe przepisy dot. SSE: Minimum 400 miejsc pracy od inwestora

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.