Kolejne akwizycje Work Service. Grupa kupuje belgijską spółkę CRS

Grupa Work Service dokonała zakupu dwóch spółek z grupy CRS specjalizujących się w outsourcingu i kontroli jakości.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kolejne akwizycje Work Service. Grupa kupuje belgijską spółkę CRS

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

17 wrz 2015 9:12


Work Service przejmie 100 proc. udziałów w spółkach CRS Poland i CRS Belgium, za łączną wartość 30,2 mln zł. Celem transakcji jest wzmocnienie pozycji poprzez rozszerzenie działalności grupy na nowy rynek w Belgii, a także wzbogacenie dotychczasowych kompetencji na rynku polskim.

Umowa kupna spółek CRS została podpisana 16 września 2015 roku.

Czytaj też: Work Service: W każdym kraju, w którym działamy, chcemy mieć jedną spółkę IT

- Transakcja kupna spółek z grupy CRS to kolejny etap realizacji naszej strategii, zakładającej rozwój spółek wysokomarżowych. Łączymy się z firmą o 35-letniej historii, a przy tym, włączając do naszej grupy spółki z Polski i Belgii, osiągamy dwa kluczowe dla nas cele. Po pierwsze wzmocniliśmy swoją kompetencję w obszarze outsourcingu i kontroli jakości, za którą odpowiada nasza spółka Exact Systems. Po drugie, weszliśmy na nowy rynek w Belgii, który daje nam jeszcze większe możliwości do dalszej ekspansji geograficznej i wzmacniania swojej pozycji nie tylko w regionie Środkowo-Wschodnim, ale w całej Europie – podkreśla Tomasz Hanczarek, prezes Work Service.

Współpraca z CRS

Grupa CRS powstała w 1980 r. i obecnie prowadzi działalność na sześciu rynkach europejskich. Przychody polskiej spółki wyniosły w 2014 roku 6,1 mln euro, a belgijskiej 5,8 mln euro.

Spółki CRS specjalizują się w usługach związanych z outsourcingiem i kontrolą jakości, a na dobrą reputację i mocną pozycję rynkową zapracowały szczególnie świadcząc usługi dla sektora automotive. W Polsce CRS posiada sieć 18 stacjonarnych oddziałów, co będzie stanowiło wzmocnienie dotychczasowych kompetencji grupy Work Service i wzrost skali działalności.

- Możliwość współpracy z doświadczonym graczem na rynku outsourcingu i kontroli jakości jak CRS z pewnością przełoży się zarówno na zasięg, jak i jakość naszego biznesu. Dzięki połączeniu uzyskujemy dostęp do nowego, belgijskiego rynku oraz umacniamy naszą pozycję wśród firm kontrolujących jakość branży motoryzacyjnej w Europie. CRS i jego klienci otrzymują natomiast możliwość korzystania z usług we wszystkich krajach, w których działa Exact Systems – mówi Paweł Gos, prezes Exact Systems.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.