Kogo najczęściej poszukiwali pracodawcy w styczniu 2014?

0 0
Kogo najczęściej poszukiwali pracodawcy w styczniu 2014?

Jakie zawody były najpopularniejsze w styczniu 2014 r.? Który sektor zwiększył zapotrzebowanie na pracowników o 116 proc. w porównaniu do stycznia ubiegłego roku?

Z miesięcznej analizy ofert pracy na portalu monsterpolska.pl wynika, że sprzedawcy, to po specjalistach IT, księgowych i inżynierach najczęściej poszukiwana grupa zawodowa. W styczniu pracowników o takim profilu poszukiwała co 7 firma.

Najwięcej, bo aż jedna trzecia firm poszukiwała sprzedawców sklepowych. Niemal jedna czwarta - 23 proc. - ofert pracy była adresowana do przedstawicieli handlowych. 13 proc. firm szukało kandydatów na key account managerów, a 11 proc. na sales managerów. Co 10 firma zamieściła ofertę dla specjalisty ds. sprzedaży.

- Dla pracodawców najważniejsze było udokumentowane doświadczenie. Jeśli chodzi o kompetencje miękkie, to dla firm kluczowe są zdolności komunikacyjne i umiejętności negocjacyjne kandydatów - podsumowuje Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl.

Nie bez znaczenia było też zaangażowanie i nastawienie na realizację powierzonych celów. W przypadku większości stanowisk wykształcenie nie było kluczowym wymaganiem.

W stosunku do stycznia minionego roku, liczba ofert pracy w tym sektorze wzrosła o 116 proc., a w porównaniu z grudniem 2013 roku ich liczba zwiększyła się o ponad połowę (53 proc.).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.