Kogo najczęściej poszukiwali pracodawcy w marcu?

Liczba ofert pracy opublikowanych na monsterpolska.pl w marcu wzrosła o blisko jedną trzecią w porównaniu do lutego bieżącego roku, zaś w zestawieniu z marcem 2013 roku o prawie 70 proc. W jakiej branży poszukiwano najwięcej pracowników?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kogo najczęściej poszukiwali pracodawcy w marcu?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 kwi 2014 13:41


Popyt na pracowników z sektora IT nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Liczba ofert dla specjalistów z tej dziedziny wzrosła o 22 proc. w porównaniu do lutego bieżącego roku. Nadal pracodawcy najczęściej poszukują programistów, do których adresowane było 42 proc. wszystkich ogłoszeń z tej kategorii. Na drugim miejscu uplasowały się oferty dla inżynierów ds. oprogramowania - rekrutowała ich co dziesiąta firma poszukująca pracowników działów IT.

Drugie miejsce w marcowym rankingu portalu monsterpolska.pl zajęła kategoria obsługa klienta z udziałem w ogólnej puli ofert pracy na poziomie 15 proc. Ponad trzykrotnie zwiększyło się zapotrzebowanie na pracowników tej branży w porównaniu do lutego.

Ranking zamykają oferty pracy z branży Logistyka/ Zakupy/ Transport. Liczba ogłoszeń w tej kategorii, w porównaniu do zestawienia lutowego, podwoiła się. Najczęsciej poszukiwano kierowców oraz specjalitów ds. obsługi łańcucha dostaw.

W dalszym ciągu pracodawcy rekrutowali także do działów Finanse/ Księgowość/ Controlling. Ogłoszenia o takim profilu stanowiły 11 proc. wszystkich opublikowanych. 39 proc. ofert pracy było skierowanych do księgowych, a 17 proc. do analityków finansowych.

Podobnie jak w poprzednich miesiącach, Centra Usług Wspólnych (SSC) oraz firmy outsourcingowe aktywnie poszukiwały wyspecjalizowanych pracowników. Opublikowały one 43 proc. ze wszystkich ofert pracy.

Firmy outsourcingowe zainteresowane były głównie zatrudnieniem pracowników do działów IT/ Programowanie (33 proc.), Finanse/ Księgowość (14 proc.), Produkcja (9 proc.), a także inżynierami i technologami (9 proc.).

Z kolei jedna trzecia wszystkich ogłoszeń publikowanych przez Centra Usług Wspólnych skierowana była do specjalistów IT/ Programistów. Drugą pozycję zajęły oferty dotyczyła rekrutacji do działów Finanse / Księgowość (31 proc.), 13 proc. dotyczyła stanowisk w obszarze HR.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.