Kobiety wracają do pracy po latach

• Zakończyła się kolejna edycja projektu aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy” firmy Henkel Polska i Fundacji Miejsce Kobiet.
• 7 z 20 uczestniczących pań podjęło aktywność zawodową.
• W całym projekcie do pracy wróciło już 63 z 120 uczestniczek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kobiety wracają do pracy po latach

PODZIEL SIĘ


Autor: JP

28 cze 2016 10:27


Henkel Polska i Fundacja Miejsce Kobiet od 2013 roku organizują projekt aktywizacji zawodowej kobiet „W drodze do pracy”.

– Każda informacja od pań o tym, że wracają do pracy, jest dla nas powodem do dumy i radości oraz daje nam ogromne poczucie satysfakcji – mówi Agnieszka Kramm, psycholożka i psychoterapeutka, przedstawicielka zarządu Fundacji Miejsce Kobiet, koordynującej projekt. – Cieszymy się, że wspólnie z uczestniczkami z sukcesem realizujemy podstawowy cel, jakim jest aktywizacja zawodowa kobiet i że dokładamy swoją cegiełkę w kwestii wyrównywania szans kobiet na rynku pracy.

W całym projekcie do pracy wróciło już 63 z 120 uczestniczek, co oznacza ponad 50-procentową skuteczność. Wśród uczestniczek, które znalazły do tej pory zatrudnienie, są kobiety, które pozostawały bez pracy rok lub dwa lata, ale i takie, które były bezrobotne nawet kilkanaście lat. Pracują w małych i dużych firmach, niektóre w swoim zawodzie, inne w zupełnie nowym. Kilka uczestniczek zdecydowało się na własną działalność – taką jak np. spółdzielnia socjalna, sklep z bielizną, doradztwo czy działalność artystyczna.

Według organizatorów osoby pozostające przez długi czas poza rynkiem pracy tracą pewność siebie, mają zaniżone poczucie własnej wartości i nie umieją właściwie ocenić swojego potencjału zawodowego. Kluczowymi elementami kursu są więc m.in. trening psychologiczny oraz kurs aktywizacji zawodowej.

– Ważną rolę w procesie pełni także wsparcie grupy. Uczestniczki – znajdując się w podobnej sytuacji – szybko nawiązują ze sobą bliski kontakt, wspierając się wzajemnie zarówno podczas kursu, jak i po jego zakończeniu – mówi Agnieszka Kramm.

W ramach każdej edycji kursu „W drodze do pracy” odbywają się także ćwiczenia z autoprezentacji, symulacje rozmów kwalifikacyjnych, spotkania z doradcą zawodowym, zajęcia z przedsiębiorczości czy konkretne szkolenia zawodowe. A po zakończeniu oficjalnego 10-tygodniowego programu treningowego uczestniczki mogą dalej spotykać się ze sobą w ramach tzw. grupy wsparcia, gdzie korzystają także z dalszych konsultacji z przedstawicielami fundacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.