Kobieta inżynier? Corning Optical Communications chce ich więcej w swoich szeregach

0 0
Kobieta inżynier? Corning Optical Communications chce ich więcej w swoich szeregach
Studentki podczas dnia otwartego w fabryce firmy Corning Optical Communications. /fot. mat.pras.

Pod koniec października, producent rozwiązań optycznych w przemyśle telekomunikacyjnym zorganizował kolejne wydarzenie promujące rozwój zawodowy kobiet na stanowiskach inżynieryjnych i zaprosił je do swojej fabryki.

- Widzimy na rynku pracy duży, niewykorzystany potencjał kobiet. Oczywistym jest fakt, że odsetek kobiet na stanowiskach związanych z zarządzaniem oraz na stanowiskach technicznych jest niższy w porównaniu z mężczyznami. Aktywnie pracujemy nad tym, żeby zmienić te proporcje. Promujemy zatrudnianie kobiet, wskazujemy benefity współpracy, mamy też dużo kobiet na stanowiskach kierowniczych i managerskich - powiedziała Kinga Sobiech, dyrektor HR firmy Corning.

Obecnie w fabryce w Strykowie pracuje blisko 40 proc. kobiet, a stanowiska kierownicze w biurze oraz produkcji obejmuje 52 proc. z nich.

Wrażenia studentek

- Najbardziej podobało mi się spotkanie z ekspertkami, ich spostrzeżenia, wskazówki jaką drogą doszły do sukcesu. Wszyscy mile nas przyjęli. Wiem, że trzeba wziąć się za naukę języków obcych - powiedziała Karolina Latosiewicz, studentka logistyki Uniwersytetu Łódzkiego.

Czytaj też: Kobieta inżynier musi ciągle walczyć ze stereotypami

Uczestniczki brały udział w warsztacie „Zakręć się na rozwój”, a potem spotkały się z paniami zatrudnionymi w Corning, ekspertkami oraz liderkami z działów inżynieryjnych, badań i rozwoju, jakości oraz logistyki. Dowiedziały się m.in. jak efektywnie pokierować swoją ścieżką kariery oraz jakie możliwości oferuje kobietom światowy lider w branży.

- Dużą wartością było zobaczenie firmy produkcyjnej od wewnątrz, pokazano nam wszystkie obszary, wprowadzono w każde możliwe miejsce. Spodobały mi się też prezentacje ekspertek i liderek, które przedstawiły wskazówki dotyczące rozwoju, ale też pokazały się od strony niekorporacyjnej, opowiadając o swoich zainteresowaniach, work life balance - relacjonowała Joanna Marcak, studentka ZiP na Politechnice Łódzkiej.

Z myślą o kobietach

W firmie działa Europejska Rada ds. Różnorodności, której głównym obszarem zainteresowań jest m.in. zwiększenie udziału kobiet na stanowiskach kierowniczych. Najbardziej aktywne panie uczestniczą w programie rozwojowym Female Talent Pool. Corning zachęca również kobiety do studiowania na kierunkach technicznych, czego wyrazem była organizacja w ubiegłym roku „Dnia Inżynierek” na Politechnice Łódzkiej i udział firmy w tegorocznej akcji „Dziewczyny na Politechniki!”.

- Promujemy równouprawnienie na wszystkich szczeblach kariery i uważamy, że nie ma różnicy w kompetencjach pomiędzy kobietami a mężczyznami. Jedynym aspektem mogącym różnicować jest fakt, iż kobiety nie są jeszcze wystarczająco pewne siebie i nie wierzą w to, że mogą osiągnąć sukces i konkurować na równi z mężczyznami, dlatego tak ważne są dla nas działania promujące aktywność i ambicje kobiet - tłumaczy dyrektor HR.

- Cieszę się, że kobiety u nas pracujące chętnie biorą też udział w akcjach zewnętrznych promujących studiowanie na kierunkach ścisłych - widzimy coraz większe zainteresowanie i również dumę z tego, że mogą to robić - dodaje.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.