KNF odrzuciła kandydatury na prezesów kolejnych SKOK-ów

Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie odmówiła zatwierdzenia prezesów kolejnych siedmiu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych ze względu na brak rękojmi ostrożnego i stabilnego zarządzania kasą.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KNF odrzuciła kandydatury na prezesów kolejnych SKOK-ów

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

26 sie 2014 17:11


Są to: Mariusza Gazda na stanowisku prezesa SKOK w Wołominie, Jacek Gębala SKOK Jaworzno, Bogumił Krzyszczak SKOK im. Zygmunta Chmielewskiego, Jan Kubik SKOK Jowisz, Ryszard Prus SKOK im. Unii Lubelskiej, Andrzej Sosnowski SKOK im. Franciszka Stefczyka, Leszek Wójcik SKOK Kujawiak.

Jak wynika z komunikatu KNF ustalenie braku rękojmi jest konsekwencją dotychczasowego sposobu zarządzania kasami przez te osoby.

Czytaj też: KNF odmówiła zatwierdzenia prezesów pięciu SKOK-ów

- Prezesi ponoszą odpowiedzialność za obecną złożoną sytuację kas oraz nieprawidłowości w ich działaniu, stwierdzone m.in. przez inspekcje KNF. Komisja brała również pod uwagę przewidywany dalszy wpływ prezesów na kasy, w tym ocenę ich zdolności do skutecznej realizacji działań naprawczych oraz zapewnienia właściwego zarządzania i rozwoju kasy w przyszłości - czytamy w uzasadnieniu.

Aktualnie 42 z 521 kas jest zobowiązanych do realizacji programu postępowania naprawczego, a w przypadku 23 SKOK–ów KNF prowadzi postępowania w przedmiocie ustanowienia w kasie zarządcy komisarycznego.

Czytaj też: Mariusz Gazda, prezes SKOK Wołomin został Finansistą Roku 2013

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.