Katowice, Warszawa, Wrocław, Poznań a może Kraków? Gdzie bezrobocie jest najniższe

0 0
Katowice, Warszawa, Wrocław, Poznań a może Kraków? Gdzie bezrobocie jest najniższe
Spośród wszystkich miast wojewódzkich największe bezrobocie jest w Białymstoku./ fot. fotolia

Stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce, według stanu na koniec 2014 roku, wyniosła 11,5 proc. i była niższa w porównaniu z poprzednim rokiem o blisko 2 p.p. Na przestrzeni ostatnich dziesięciu lat zmniejszyła się dokładnie o 7,5 p.p. Jaki jest poziom bezrobocia w stolicach poszczególnych województw?

W miastach wojewódzkich stopa bezrobocia w 2014 roku wahała się od 3,2 proc. do około 12,0 proc. Najmniejsze problemy ze znalezieniem pracy mieli mieszkańcy Poznania, Warszawy oraz Wrocławia.

Na kolejnych miejscach zestawienia uplasowały się Katowice (4,7 proc.) i Kraków (5,2 proc.).

Najwyższa stopa bezrobocia wystąpiła w Białymstoku, gdzie osiągnęła poziom 11,9 proc. Wśród miast o dużym bezrobociu znalazła się również Łódź oraz Kielce.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

  • Najniższe bezrobocie mamy w Chełmie? Na mapie powiatu chełmskiego Miasto Chełm wygląda jak kropla w morzu,obecnie brak perspektyw , ubóstwo zorganizowana przestępczość w Urzędach użyteczności publicznej z uwagi iż, muszą w jakiś sposób wyższej klasy przestępy się utrzymać,stąd też afera zmian masowych oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrębach gmin w2012-2013 roku na" B" (budowlane) z rażącym naruszeniem przepisów prawa, oby społeczeństwo które się traktuje jako bydło robocze bez żadnych praw utrzymywało najcięższą recydywę która jest obecnie nietykalna.W świetle nowych przepisów od 1lipca 2015roku oby utrzymać przy życiu powyższy moloch urzędniczy, dzieciaków będą zamykać i odwieszać kary zawieszone sądownie za np. palenie papierosa marihuany itd.Rządzą Nami debile,kolejne próby skłócenia społeczeństwa spełzną Wam na niczym,czego dowodem powyższego jest atak na Związki Zawodowe Solidarność i Piotra Dudę itp.
  • Rzeczywiście mamy jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Polsce, ale niestety w skali województwa, drastycznie pogarszają tę statystykę miasta ościenne, Chorzów ok. 15% i Bytom z ponad 25%-owym bezrobociem, już nie mówiąc o kilku mniejszych. Tak więc myślę, że moje miasto dobrze wypadło z tym wynikiem w skali kraju i nie ma się czego wstydzić :D

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.