Katowice - dla odmiany

0 0

Katowice to jedno z najszybciej rozwijających się polskich miast. W krótkim czasie przeszło głęboką restrukturyzację, dominującymi elementami gospodarki stały się wówczas usługi branży nowoczesnych technologii.

Prawdziwą przemianę przechodzi zwłaszcza ścisłe centrum, stanowiące aż stuhektarowy obszar. W jego obrębie, na rewitalizowanym terenie po dawnej kopalni węgla kamiennego Katowice, powstała Strefa Kultury, którą tworzą: wykonana na światowym poziomie nowa siedziba Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Międzynarodowe Centrum Kongresowe, które w połączeniu ze Spodkiem pomieści aż 21 tysięcy osób, oraz wybudowana częściowo pod ziemią nowa siedziba Muzeum Śląskiego.

Każdego roku podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego Katowice goszczą świat biznesu, polityki i nauki. Są też idealnym miejscem dla nowych, coraz śmielszych projektów inwestycyjnych. Zostały docenione przez wiele firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych m.in.: IBM, Capgemini, Kroll Ontrack, Steria, Ericsson, Rockwell Automation, Mentor Graphics czy PwC, które zlokalizowały tu swoje filie.

Dzięki przemianie Katowice zostały też wielokrotnie wyróżnione. Tylko 2013 r. zostały nagrodzone tytułami: "Newcomer City of the year" czy "Miasto Przyjazne Inwestorom", a w 2014 r. - "City Outsourcing Star" oraz docenione w ramach prestiżowego rankingu "Europejskie miasta i regiony przyszłości 2014/15"; zajęły także 9. pozycję w Europie wśród dużych miast pod względem atrakcyjności inwestycyjnej.

Ze względu na swoje awangardowe, innowacyjne oblicze stolica regionu promuje się hasłem "Katowice. Dla odmiany", które doskonale współgra z obecnym wizerunkiem miasta jako czołowego ośrodka kultury, sportu i turystyki biznesowej w Polsce. Na przekór stereotypom Katowice dostrzegły swoją wartość i przekuły swoje atuty w wielki sukces, o którym mówi się nie tylko na arenie krajowej, ale i międzynarodowej.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.