Katarzyna Kalata zaliczyła test w konkursie na prezesa ZUS

0 0
Katarzyna Kalata zaliczyła test w konkursie na prezesa ZUS
Test pisemny w konkursie na prezesa ZUS zdała, spośród pięciu kandydatów, jedynie 31-letnia Katarzyna Kalata (fot. Henryk Borawski/wikimedia, licencja Creative Commons)

- Katarzyna Kalata jako jedyna zaliczyła test pisemny w konkursie na prezesa ZUS. Jak zastrzegła, procedura konkursowa nie została jeszcze zakończona - potwierdziła Małgorzata Kidawa-Błońska, rzeczniczka rządu.

Test pisemny w konkursie na prezesa ZUS zdała, spośród pięciu kandydatów, jedynie 31-letnia Katarzyna Kalata.

Kidawa-Błońska oceniła w "Radiu dla Ciebie", że test pisemny w konkursie na prezesa ZUS powinien być trudny, bo - jak zauważyła - ZUS, to ważna instytucja, mająca wielki wpływ na bezpieczeństwo życia Polaków. "Muszą być bardzo ostre kryteria" - podkreśliła.

Pytana, czy Kalata zostanie nowym prezesem ZUS, rzecznik rządu powiedziała: "Zobaczymy, bo na razie przeszła test (pisemny), więc musimy jeszcze poczekać, to nie jest jeszcze koniec". Jak dodała, premier Ewa Kopacz chce, aby stanowisko prezesa ZUS objęła osoba o najlepszych kompetencjach.

"To musi być osoba profesjonalna, dobrze przygotowana, bo w jej rękach będą emerytury Polaków" - przekonywała Kidawa-Błońska.

We wtorek odbył się drugi etap konkursu na nowego prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (część pisemna), do którego zakwalifikowało się pięciu kandydatów. Ostatni etap zaplanowano na 14 kwietnia. Warunki formalne niezbędne do wzięcia udziały w konkursie spełniło pięciu kandydatów: Katarzyna Kalata, Piotr Kobierski, Adam Niedzielski, Michał Schroeder oraz Edyta Stępień.

Ogłoszenie o naborze na stanowisko prezesa ZUS ukazało się w połowie marca. Kandydaci mogli składać oferty do 24 marca. Nabór jest prowadzony w związku z dymisją dotychczasowego prezesa Zakładu Zbigniewa Derdziuka, który piastował to stanowisko od 2009 r. Składając swoją dymisję na początku lutego Derdziuk oświadczył, że "wypełnił swoją misję".

Kalata ma 31 lat, jest szefową firmy doradczo-szkoleniowej i outsourcingowej Helpdesk Kadrowy. Na stronie firmy podano, że Kalata to doktor nauk prawnych, ekspert z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, praktyk z 11-letnim doświadczeniem w działach personalnych. Jest absolwentką studiów doktoranckich Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja ubezpieczenia społeczne).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.