Kasa na aktywizacje bezrobotnych na Podkarpaciu

Ponad 4 mln zł otrzymały powiatowe urzędy pracy z województwa podkarpackiego na aktywizację osób bezrobotnych - poinformowała Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie. Pieniądze pochodzą z rezerwy Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kasa na aktywizacje bezrobotnych na Podkarpaciu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

29 lip 2013 10:59


Zając dodała, że na Podkarpaciu wnioski złożyło 16 powiatowych urzędów pracy i wszystkie otrzymały decyzję o przyznaniu pieniędzy.

"Dodatkowe pieniądze przyznane przez ministerstwo pracy są przeznaczone na aktywizację osób bezrobotnych, które są w szczególnej sytuacji na rynku pracy. Są to m.in. osoby bezrobotne do 25. roku życia i po 50. roku życia; kobiety które nie podjęły zatrudnienia po urodzeniu dziecka; osoby bez kwalifikacji czy osoby bezrobotne niepełnosprawne" - zaznaczyła.

Na realizację swoich programów urzędy mają czas do końca 2013 roku. Wśród form aktywizacji bezrobotnych powiatowe urzędy pracy zamierzają organizować m.in. staże, dotacje na założenie firmy, prace interwencyjne, szkolenia i kursy zawodowe.

Największą kwotę dotacji z ministerstwa pracy otrzymały urzędy w powiatach m.in. ropczycko-sędziszowskim - 361 tys. zł, tarnobrzeskim - 356 tys. zł, kolbuszowskim - 349 tys. zł, sanockim - 332 tys. zł i rzeszowskim - 332 tys. zł.

W 2013 roku Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dla powiatowych urzędów pracy województwa podkarpackiego przekazało ponad 231 mln zł. Pieniądze te przeznaczone będą na finansowanie programów na rzecz zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji osób bezrobotnych i poszukujących pracy. W 2012 r. była to kwota 205 mln zł.

Na koniec maja br. stopa bezrobocia na Podkarpaciu wynosiła 15,9 proc. i była wyższa od stopy bezrobocia dla Polski o 2,4 pkt. procentowego.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.