Kasa czy awans? Oto, dlaczego Polacy zmieniają pracę

0 0
Kasa czy awans? Oto, dlaczego Polacy zmieniają pracę
fot. flickr

Co piąty pracownik traktuje awans jako główny motywator do zmiany pracy - wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal kariery monsterpolska.pl.

Mimo, że awans kusi i może skutkować zmianą pracodawcy, nadal dla większości z nas ważna jest wysokość wynagrodzenia. Dla 78 proc. respondentów badania monsterpolska.pl, czynnikiem determinującym wybór nowej firmy są właśnie atrakcyjne zarobki.

Ważny aspekt finansowy

Nie ulega wątpliwości, że zarobki to jeden z czynników, które przy wyborze nowego miejsca pracy są bardzo ważne i często decydujące. Nie oznacza to jednak, że wyższe wynagrodzenie automatycznie gwarantuje większą satysfakcję z pracy.

Czytaj też: Randstad: W ostatnim półroczu co piąty pracownik zmienił miejsce pracy

- Kluczem do skutecznej motywacji jest nasze zadowolenie i przekonanie, że jesteśmy wynagradzani odpowiednio do naszych kwalifikacji oraz zajmowanego stanowiska. Sprawiedliwa płaca i jasno określony system motywacyjny sprawiają, że pracownicy szanują swojego pracodawcę, a w razie potrzeby, są skłonni iść na ustępstwa i np. zostawać po godzinach - tłumaczy Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.

Samorealizacja to postawa

Oprócz zarobków, pracownicy chcą się rozwijać i awansować. Zmiana stanowiska na wyższe to okazja do sprawdzenia się w nowej roli i wyzwanie, a to często jest równie ważne jak pieniądze, bo sprawia dużą satysfakcję.

Czytaj też: Polacy nie mają problemu ze zmianą miejsca pracy. Na przeszkodzie staje jedynie rodzina

Dla większości pracowników rozwój to także szeroko rozumiana możliwość podnoszenia swoich kompetencji - nie tylko dzięki nowemu zakresowi obowiązków, ale także dzięki szkoleniom, kursom i studiom podyplomowym.

- Najważniejsze jednak jest posiadanie własnej wizji tego, w którym kierunku chcemy się doskonalić i jakie kroki musimy podjąć, by osiągnąć założone cele. Pamiętajmy również, że w perspektywie czasu nawet najbardziej atrakcyjne wynagrodzenie nie zrekompensuje nam braku perspektyw, czy dobrej atmosfery w zespole - zaznacza Majewska.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.