Johnson Matthey Battery Systems w Gliwicach zatrudni dodatkowe 150 osób

• W ciągu najbliższego roku Johnson Matthey Battery Systems zwiększy zatrudnienie w fabryce w Gliwicach o ok. 150 osób.
• W otwartym we wtorek (11 października) nowym zakładzie spółka zamierza produkować m.in. nowe rodzaje baterii.
• Firma jest wyspecjalizowana w produkcji akumulatorów litowo-jonowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Johnson Matthey Battery Systems w Gliwicach zatrudni dodatkowe 150 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MN

11 paź 2016 14:21


Gliwicka fabryka wytwarza akumulatory głównie do rowerów elektrycznych i elektronarzędzi. Rosnący rynek obu produktów przekłada się na zwiększenie zdolności produkcyjnych i zamówień w zakładzie, który w ostatnim czasie przeniósł się do nowych hal z innej gliwickiej lokalizacji. We wtorek uroczyście otwarto nową fabrykę.

"W ciągu następnych 3-4 lat planujemy zwiększyć sprzedaż co najmniej o 50-60 proc. To już nie tylko zamierzenie, ale plan ustalony z naszymi klientami. Żeby zrealizować ten wzrost potrzebowaliśmy większej fabryki, łączącej działalność produkcyjną i badawczo-rozwojową" - wyjaśnił szef gliwickiego zakładu Maciej Nawrocki.

Zapowiedział, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy, do wiosny przyszłego roku, zatrudnienie w zakładzie wzrośnie o kilkadziesiąt osób, a jesienią 2017 r. powinno sięgnąć ok. 750 pracowników - ok. 150 więcej niż obecnie. Zastrzegł, że realizacja tych planów zależy od powodzenia projektów, prowadzonych we współpracy z klientami firmy i realizacji założonych planów sprzedaży przez klientów.

Johnson Matthey Battery Systems to spółka należąca do notowanej na londyńskiej giełdzie grupy Johnson Matthey. Specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań zasilania dla elektrycznych skuterów i rowerów, elektronarzędzi, narzędzi medycznych oraz pojazdów elektrycznych i hybrydowych.

Nowa fabryka koncernu w Gliwicach powstała w związku ze wzrostem popytu na wytwarzane tu akumulatory. To zasługa dynamicznego rozwoju rynku rowerów elektrycznych oraz tendencji wypierania elektronarzędzi zasilanych prądem przez urządzenia zasilane bateriami. Rozwijany w Gliwicach dział badawczo-rozwojowy ma pomóc w wypracowaniu nowych rozwiązań w tych dziedzinach. Na początek dział zatrudnił 15 osób.

Czytaj też: PAŻP szuka kontrolerów ruchu lotniczego. Jest 100 miejsc do obsadzenia

Nawrocki poinformował, że firma pracuje nad bateriami o kilkukrotnie większej pojemności niż dotychczas. Mogą one mieć zastosowanie np. w skuterach elektrycznych, ale także w innych pojazdach w sektorze motoryzacyjnym - choć nie w samochodach. Firma pracuje też nad zupełnie nową, większą baterią o innym zastosowaniu, nie zdradza jednak szczegółów w tym zakresie.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.