Jest praca dla młodych i ambitnych w KGHM Polska Miedź

Świeżych absolwentów, a także studentów uczelni technicznych i ekonomicznych poszukuje KGHM Polska Miedź do programu Kopalnia Talentów. Najlepsi mogą liczyć na atrakcyjną pracę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest praca dla młodych i ambitnych w KGHM Polska Miedź

PODZIEL SIĘ


Autor: Damian Baran

9 kwi 2013 9:05


Pierwsza edycja właśnie trwa. Z 411 chętnych osób - w programie uczestniczy 12. Z kolei termin składania aplikacji do II edycji mija 29 kwietnia.

- W tym czasie promujemy nasz program, angażując jednocześnie obecnych uczestników i ich dotychczasowe doświadczenie - tłumaczy Anna Osadczuk z departamentu komunikacji KGHM. Wybrańcy z pierwszej edycji jeżdżą z przedstawicielami spółki po kraju i opowiadają o szansach, jakie daje Kopalnia Talentów. Według założeń - w dwóch edycjach weźmie udział łącznie 30 osób.

Kopalnia Talentów ma rozwijać kompetencje tej trzydziestki, która przeszła, albo dopiero przejdzie ostrą selekcję. Na razie 12 szczęśliwców zostało zatrudnionych na 2 lata. Jeśli się sprawdzą - w niedalekiej przyszłości mają zasilić kadry, jako wyspecjalizowani i przeszkoleni menedżerowie.

Intencją programu jest podniesienie atrakcyjności firmy jako pracodawcy oraz inwestycja w rozwój młodych talentów wewnątrz spółki. - Program ma stanowić wzorzec najlepszych praktyk w rekrutacji, rozwoju i zarządzaniu zasobami ludzkimi w KGHM - informuje Anna Osadczuk.

A jakie umiejętności musi mieć kandydat i jaką drogę musi przejść, by znaleźć się w firmie? Proces rekrutacji do pierwszej edycji przebiegał w trzech etapach. Pierwszy to selekcja aplikacji. W drugim, wybrani kandydaci rozwiązywali testy online - między innymi matematyczno-analitycznego w języku angielskim. Na koniec ci, którzy przebrnęli pierwsze dwa poziomy, byli przepytywani przez specjalistów w KGHM Miedź.

- Rekruterami są pracownicy KGHM z różnych obszarów. Zanim przystąpili do selekcji, zostali przeszkoleni. Odbyły się też warsztaty, aby ujednolić ich wiedzę dotyczącą rekrutacji - mówi Anna Osadczuk.

Dodaje, że rekrutujący szczególną uwagę zwracają na wykształcenie, doświadczenie zawodowe, uczestnictwo w organizacjach studenckich czy kołach naukowych, ale również na znajomość języków obcych, zdolności i chęć uczenia się w obszarach wykraczających poza reprezentowaną dziedzinę, no i oczywiście wiedzę na temat samej firmy, w której chcą pracować.

KGHM szuka przede wszystkim ludzi zmotywowanych, dynamicznych, chętnych do nauki różnych dziedzin, potrafiących współpracować z osobami z różnych kultur i z ludźmi z najwyższych szczebli zarządzania. Bardzo mile są widziane osoby znające język hiszpański.

Anna Osadczuk zwraca uwagę, że firma chce mieć w swoich szeregach liderów, którzy rozumieją własną rolę w tworzeniu wartości dla spółki, są zorientowane na osiąganie wyników, a także potrafią pracować w zespole wielofunkcyjnym.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.