Jest kasa z Unii na zatrudnienie dla mikro, małych i średnich firm

Jak informuje Ministerstwo Rozwoju, mikro, małe i średnie firmy mają dostęp do kredytów i ofert leasingowych wspieranych z unijnych funduszy ramowych. Wartość programów to 1 mld zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jest kasa z Unii na zatrudnienie dla mikro, małych i średnich firm

PODZIEL SIĘ


Autor: parlamentarny.pl

22 gru 2015 14:31


Mowa o czterech programach ramowych UE na lata 2014-2010: COSME (wsparcie konkurencyjności przedsiębiorstw), Horyzont 2020 (badania naukowe i innowacje), Kreatywna Europa (wsparcie dla przedsiębiorstw i instytucji sektora kultury i kreatywnego) oraz EaSI (zatrudnienie i innowacje społeczne).

Pierwsze pieniądze z puli na lata 2014-2020 zostały uruchomione już 21 grudnia. Jako pierwszy zrobił to Idea Bank. Od 21 grudnia, dzięki gwarancjom z programu COSME, firmy mogą korzystać z 350 mln zł przeznaczonych na preferencyjne kredyty. Tego samego dnia bank udostępnił 80 mln zł dla proinnowacyjnych przedsiębiorców w ramach Programu Horyzont 2020.

Z kolei Raiffeisen od maja 2016 roku sfinansuje inwestycje firm na preferencyjnych warunkach. Wartość gwarancji udzielonych bankowi przez Europejski Fundusz Inwestycyjny (EFI) w ramach programu COSME wynosi 520 mln zł.

Więcej czytaj na parlamentarny.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.