Jakie są słowa, których lepiej unikać w CV?

0 0

Angela Liu, rekruterka z branży IT, twierdzi, że gdyby za każdym razem, kiedy przedzierając się przez tony CV, czyta w nich słowa „zapychacze”, miała wypić jeden kieliszek, byłaby pijana przed południem.

Jakie są słowa, których lepiej unikać w CV?
fot. shutterstock

Prawda dotycząca budowania swojego wizerunku w CV jest bowiem taka, że często słowa, które wydają się kandydatom trafnie opisywać ich osobowość czy dokonania, w gruncie rzeczy są utartymi frazesami, nic nie wnoszącymi do profilu kandydata i w niczym nie odróżniają go od innych aplikujących.

Do najbardziej odrzucających słów zapychaczy, rekruterka zalicza te związane z kompetencjami miękkimi. „Umiejętność pracy w grupie, wielozadaniowość, szybkie uczenie się i przyswajanie informacji, umiejętności interpersonalne, odpowiedzialność” – te i inne zapewne jeszcze określenia, zdaniem rekruterki, która wypowiada się dla BBC News, powinny wynikać z przebiegu kariery zawodowej lub być opisane w jakiś charakterystyczny sposób, który przedstawi kandydata w ciekawym, prawdziwym i ludzkim świetle.

Błędem jest także pisanie w CV o uczestniczeniu w „różnorodnych” projektach. Ta różnorodność bowiem powinna wynikać z samego CV, a nie być tylko rzuconym hasłem wypełniaczem. Bywają też kandydaci aroganccy, którzy opisują siebie jako ekspertów.

Jeszcze jednym przykładem sformułowania, które wzbudza niechęć w rekruterach jest „umiejętność rozwiązywania problemów”, która naturalnie powinna wynikać z CV, a nie być doczepiona do niego, sprawiając wrażenie, że kandydat każdy problem rozwiąże wpisując w Google odpowiednią frazę, nie mając jednak głębszej wiedzy w żadnym temacie i bazując tylko na darmowych tutorialach i forach.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.