Jakie było bezrobocie w USA w sierpniu?

0 0

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w sierpniu wzrosła o 142 tys., podczas gdy w lipcu wzrosła o 212 tys., po korekcie - podał amerykański Departament Pracy. Stopa bezrobocia w USA w sierpniu wyniosła 6,1 proc.

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła natomiast o 134 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej zwiększyła się o 213 tys., po korekcie.

Stopa bezrobocia w USA w sierpniu wyniosła 6,1 proc. wobec 6,2 proc. w lipcu 2014 r. - podał amerykański Departament Pracy.

Jednocześnie wskaźnik zatrudnienia, określający, jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w sierpniu 66,0 proc. wobec 66,1 proc. miesiąc wcześniej.

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 6,1 proc. oraz tego, że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 230 tys. wobec 209 tys. w lipcu przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 214 tys. wobec 198 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.