Jak wygląda praca w Poczcie Polskiej - kogo szuka gigant i co oferuje? [ROZMOWA]

- Problemy ze znalezieniem pracowników występują w całej Polsce. Najtrudniej jest w zachodniej części kraju - w Szczecinie, Wrocławiu oraz Poznaniu i w Warszawie. Rozważamy wprowadzenie dodatków do pensji w tych lokalizacjach, gdzie rekrutacja jest utrudniona ze względu na sytuację na rynku pracy - mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca pionem kapitału ludzkiego w Poczcie Polskiej w rozmowie z PulsHR.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak wygląda praca w Poczcie Polskiej - kogo szuka gigant i co oferuje? [ROZMOWA]

PODZIEL SIĘ


Autor: Justyna Koc

1 cze 2017 7:08


Zwolnienia w Poczcie Polskiej skończyły się. Teraz firma stawia na rekrutacje i to w wielu obszarach. Z czego wynika zmiana w polityce zatrudnienia?

Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca pionem kapitału ludzkiego w Poczcie Polskiej: - Rzeczywiście, do 2015 r. w Poczcie Polskiej realizowane były programy dobrowolnych odejść i liczba pracowników została zmniejszona. Nowa strategia grupy kapitałowej zmienia kierunki rozwoju firmy. Chcemy zwiększać przychody w obszarze logistyki oraz w rynku e-commerce, a także rozwijać współpracę międzynarodową. Będziemy zwiększać zatrudnienie w związku z tymi planami stosownie do pojawiających się potrzeb.

Zaprzestanie systemowych zwolnień wiąże się również z zobowiązaniami, które wzięliśmy na siebie, stając się operatorem wyznaczonym. Powyższe zobliguje nas do zapewnienia sieci placówek w całym kraju. Dlatego też zwiększamy zatrudnienie m.in. wśród listonoszy. Docierają również do nas sygnały od pracowników i związków zawodowych, że ta grupa osób jest obciążona nadmiarem pracy. Potwierdziły to nasze badania wewnętrzne. Stąd decyzja o zintensyfikowaniu rekrutacji na te stanowiska. Zamierzamy przyjąć 440 nowych osób.

W jakich jeszcze obszarach zamierzają państwo rekrutować?

- Rynek pracy na chwilę obecną jest rynkiem trudnym. Wielu pracodawców boryka się z problemami rekrutacyjnymi, w szczególności na stanowiska wykonawcze. Tego rodzaju wyzwania nie omijają Poczty Polskiej. Z drugiej strony jesteśmy otwarci na współpracę z organami rządowymi. Dlatego też podpisaliśmy porozumienie z Ministerstwem Sprawiedliwości, oferując pracę osadzonym.

Trwa systematyczne nawiązywanie współpracy z zakładami karnymi w całej Polsce w celu pozyskiwania osób do prac spedycyjno-rozdzielczych w sortowniach. Mamy w planie zatrudnić 500 takich osób. Myślę, że korzyści są obopólne. My mamy pracowników, a skazani będą mieli ułatwiony powrót do społeczeństwa po odbyciu wyroku.

To nie jedyne porozumienie, jakie Poczta Polska podpisała w ostatnim czasie. Współpracują Państwo także z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i PFRON, aktywizując osoby niepełnosprawne. Na jakim etapie jest rekrutacja?

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

7 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Ja BABA 2017-06-12 16:51:02

Tej instytucji i dobry Boże nie pomoże. Młody narybku tez nie wie jak jest pocztówka i znaczek ani po angielsku ani rosyjsku

jacek 2017-06-04 19:08:22

dzień powitalny!!!!!!co ta baba pi....oli!!!!

pracownik w polsce 2017-06-04 19:07:57

Praca na PP to kierat, dobijanie auta, zapierniczanie za innych,Nadgodziny robi się za darmo.No i ta powalająca wypłata1500pln po 15 latach pracy.Nikomu nie polecam bo zajadą człowieka w moment.Człowiek nie ma życia prywatnego, nawet w soboty za free trzeba przychodzić bo kierowniczka każe,a jak nie zgodzisz się to jeździ po tobie i co dziennie na innym rejonie chodzisz żebyś cicho siedział i nie odzywał się.