Jak się pokazać w sieci, żeby przyciągnąć rekruterów?

0 0
Jak się pokazać w sieci, żeby przyciągnąć rekruterów?
Założenie konta na portalu zawodowym to tylko początek. (Fot.: Pixabay)

Według badania "Media społecznościowe w rekrutacji", 97 proc. rekruterów korzysta z social media poszukując pracowników. Jak zatem prezentować się w sieci, aby ciekawe możliwości zawodowe nie przeszły koło nosa?

Osoby aktywne zawodowo powinny korzystać z mediów społecznościowych z rozwagą. Zdaniem Agnieszki Pietrasik, menedżera sekcji w firmie doradztwa personalnego Hays Poland, zasada jest prosta: nie publikuj materiałów, które mogłyby się nie spodobać obecnemu lub przyszłemu pracodawcy.

– Nieprzemyślany, kontrowersyjny wpis na Twitterze czy imprezowe zdjęcia na Facebooku mogą postawić kandydata w negatywnym świetle nawet lata po ich publikacji. Tak więc, przed rozpoczęciem poszukiwań pracy warto przejrzeć zawartość swoich profili w mediach społecznościowych i zweryfikować ustawienia prywatności – radzi Pietrasik.

Wystrzegaj się frazesów

Publikując materiały i nawiązując kontakty na konkretnym portalu, należy mieć na uwadze jego charakter. O ile warto utrzymywać relacje z kolegami z pracy na LinkedInie czy GoldenLine, to zapraszanie ich do grona znajomych na Facebooku nie jest już tak oczywiste i wymaga dłuższego zastanowienia oraz ewentualnej zmiany ustawień prywatności.

Czytaj też: Co drugi HR-owiec nie potrafi dobrze obsługiwać mediów społecznościowych

– Zalecam również sprawdzenie zaleceń firmy względem obecności jej pracowników w mediach społecznościowych. Niektóre organizacje posiadają nawet osobny kodeks pożądanych i niepożądanych zachowań w internecie – dodaje Agnieszka Pietrasik.

Podczas gdy CV powinno być dostosowane do charakterystyki stanowiska i wymogów konkretnej oferty pracy, to profil na portalach zawodowych zazwyczaj prezentuje doświadczenie i umiejętności w szerszej perspektywie. W mediach typu LinkedIn warto wymienić wszystkie uniwersalne kompetencje miękkie oraz podać przykłady ich wykorzystania w pracy zawodowej.

Fot.: Flickr, Nan Palmero, CC BY 2.0
Fot.: Flickr, Nan Palmero, CC BY 2.0

– Używaj słów kluczowych, które często pojawiają się w ofertach pracy, ale wystrzegaj się żargonu lub niewiele znaczących frazesów. Pamiętaj o językowej i stylistycznej poprawności publikowanych treści i zadbaj, aby informacje dostępne online były aktualne i zgadzały się z treścią CV – radzi ekspertka.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.