Jak prezydent miasta może pomóc młodym na rynku pracy?

0 0
Jak prezydent miasta może pomóc młodym na rynku pracy?

O sytuację młodych ludzi w stolicy pyta młodzieżówka Twojego Ruchu w przekazanym w poniedziałek liście do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz. Interesuje ją m.in. kwestia transportu w mieście, bezrobocia i edukacji.

"W całej Polsce szukamy rozwiązań, podpowiadamy rozwiązania, które pomagają ludziom, którzy kończą studia, nie wiedzą, co ze sobą zrobić, bo nie mają pracy, wahają się, czy wyjechać za granicę, czy zostać w Polsce" - tłumaczył cel akcji poseł Ruchu Andrzej Rozenek na konferencji prasowej przed warszawskim ratuszem.

Daria Trapszo-Drabczyńska z Ruchu Młodych, czyli młodzieżówki Twojego Ruchu, zwróciła m.in. uwagę na problem transportu w stolicy. "Polityka transportowa prezydent Gronkiewicz-Waltz budzi nasze zaniepokojenie. Były już trzy podwyżki cen biletów, szykuje się następna. Paradoksalnie im więcej trzeba płacić, tym wpływy do budżetu są mniejsze" - podkreśliła. Zasugerowała wprowadzenie 30-proc. ulgi na transport publiczny dla wszystkich poniżej 26 lat.

Dopytywała ponadto, jakie są pomysły ratusza na "mądre inwestycje w transport", które zwiększą jego płynność i wygenerują przychody.

Trapszo-Drabczyńska pytała także, dlaczego planowaną Kartą Warszawiaka nie będą objęci mieszkańcy miejscowości podwarszawskich.

Młodzieżówka TR mówiła też o problemie bezrobocia wśród młodych warszawiaków, w tym o znacznych różnicach w poziomie bezrobocia w różnych dzielnicach miasta.

Postulowała także zmiany w systemie szkolnictwa, tak by młodzież była lepiej przygotowana do podjęcia pracy, bo brakuje jej doświadczenia zawodowego i praktycznych umiejętności, których wymagają pracodawcy. Wspominali też o roli edukacji zawodowej i współpracy szkół zawodowych z lokalnymi przedsiębiorstwami.

Młodzieżówka TR proponowała także wprowadzenie do szkół zajęć z podstaw prawa, ekonomii i administracji oraz zmiany w szkolnictwie zawodowym, by zdobywać praktyczne umiejętności.

Trapszo-Drabczyńska wyraziła nadzieję, że prezydent stolicy potraktuje poważnie postulaty młodych i będzie kontynuowała dialog z mieszkańcami Warszawy, jak to zapowiadała przed październikowym referendum w sprawie jej odwołania.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.