Jak Nestle wywiązuje się z obietnic tworzenia miejsc pracy dla młodych

Od listopada 2013 r. Nestle stworzyła w naszym kraju szansę zatrudnienia dla prawie 500 młodych osób, co oznacza, że pracę dla największego na świecie producenta żywności w najbliższej przyszłości rozpocznie kolejnych 300 młodych Polaków i Polek.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak Nestle wywiązuje się z obietnic tworzenia miejsc pracy dla młodych

PODZIEL SIĘ


Autor: Portalspożywczy.pl

www.portalspozywczy.pl

18 wrz 2014 17:13


Przypomnijmy, Nestle w listopadzie 2013 r. ogłosiło Inicjatywę Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych - Nestle needs YOUth. Koncern zobowiązał się do stworzenia szans zatrudnienia dla 20 tys. młodych Europejczyków, w tym dla ponad 800 w Polsce, do końca 2016 r.

Czytaj też: Dlaczego Nestlé chce zatrudnić 20 tys. młodych w trzy lata?

18 września w szwajcarskiej centrali Nestle w Vevey ogłoszono, że 200 partnerów biznesowych firmy (m.in. Facebook i Google) stworzy szanse zatrudnienia nawet dla 100 tys. młodych Europejczyków, w ramach nowego programu "Sojusz dla Młodych" (Alliance for YOUth), który jest częścią Inicjatywy Na Rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych - Nestle needs YOUth.

- Jestem dumny, że Nestle jako pierwsze w sektorze biznesu podjęło się tak dużego wyzwania, jakim jest walka z bezrobociem wśród młodych ludzi. (...) Zdajemy sobie sprawę, że sami nie rozwiążemy problemu społecznego, jakim jest bezrobocie wśród młodych. Dlatego potrzebne są sojusze. Skontaktowaliśmy się zatem z naszymi partnerami biznesowymi oraz przedstawicielami sektora publicznego i zaczęliśmy rozmawiać, jakie działanie możemy razem podjąć, aby walczyć z tym ogólnoeuropejskim problemem. Tak zawiązał się Sojusz dla Młodych. Jest on zobowiązaniem firm, które uznają, że bezrobocie wśród młodzieży to poważny problem społeczny i ekonomiczny, i chcą współdziałać na rzecz jego rozwiązania. Dziś możemy zaobserwować już pierwsze efekty. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają inicjatywę. Jest ona wciąż otwarta. Można się do niej przyłączyć, do czego gorąco zapraszam wszystkich naszych partnerów w Polsce - mówi Simon Smith, prezes Nestle Polska.

Czytaj też:Firmy w końcu zaangażowały się w kształcenie młodych. Efekt? Mniej bezrobotnych

Na temat inicjatywy Nestle, popieranej m.in. przez polskie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, debatowano dzisiaj na Politechnice Warszawskiej. W spotkaniu, oprócz prezesa Nestle Polska, uczestniczyli także partnerzy firmy, przedstawiciele sektora prywatnego oraz publicznego.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.