Jak napisać dobre CV?

CV to rodzaj wizytówki, która ma zainteresować rekrutera. Żeby było skuteczne, wystarczy trzymać się kilku zasad.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Jak napisać dobre CV?

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

29 lut 2016 15:09


Każdego roku, firma rekrutacyjna Hays otrzymuje ponad 8 milionów CV, a średnia liczba aplikacji napływających w odpowiedzi na każde ogłoszenie wynosi 250. Dlatego niezmiernie ważnym jest, aby dokumenty aplikacyjne pozytywnie wyróżniały się na tle innych i to właśnie ten cel powinien mieć priorytet na etapie rozsyłania CV.

− Wiele procesów rekrutacyjnych cieszy się ogromną popularnością i dużym napływem aplikacji. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że o interesujące nas stanowisko będziemy konkurować z osobami, które przynajmniej oficjalnie mają lepsze kwalifikacje od naszych – twierdzi Katarzyna Pączkowska, business manager z Hays Poland. – Dlatego tak ważnym jest zrozumienie, że nadrzędnym celem dokumentów aplikacyjnych powinno być otrzymanie zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną i pozytywne wyróżnienie się z grupy wszystkich kandydatów - dodaje.

Czytaj też: Fakty i mity o CV: Co pomaga, a co przeszkadza rekruterom?

Eksperci Hays Poland radzą, jak podnieść jakość CV i zwiększyć możliwość otrzymania zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną. Oto 6 wskazówek:

Podsumowanie zawodowe

Zwięzłe podsumowanie zawodowe, umieszczone zaraz pod danymi kontaktowymi, dostarcza potencjalnemu pracodawcy kluczowych informacji na temat najistotniejszych umiejętności i ambicji kandydata.

− Jest to sekcja w życiorysie, która najczęściej już na etapie wstępnej selekcji przyciąga wzrok osób odpowiedzialnych za rekrutację, dlatego warto zwięźle opisać w niej swoje największe osiągnięcia – twierdzi Pączkowska.

Odpowiednie słownictwo

Szansę na wzbudzenie zainteresowania rekrutera zwiększa użycie w życiorysie przymiotników, które są synonimami wyrazów użytych w ogłoszeniu. Jeśli pracodawca na przykład poszukuje „rozwiniętych umiejętności zarządzania zespołem”, swoje kompetencje w tym zakresie należy nadmienić już na początku podsumowania zawodowego.

Bez banałów

Należy pamiętać, że pracodawców przede wszystkim interesują konkretne przykłady, potwierdzające realne umiejętności, a nie mało znacząca lista cech osobowościowych.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.