Jaguar Land Rover wybuduje fabrykę w Polsce i zatrudni 6 tys. osób?

0 0
Jaguar Land Rover wybuduje fabrykę w Polsce i zatrudni 6 tys. osób?
Fot. Jaguar MENA/ Flickr, lic. CC BY 2.0

Czy uda nam się po raz kolejny przyciągnąć inwestora z sektora motoryzacyjnego i wygenerować kilka tysięcy nowych miejsc pracy?

Słowacki dziennik „Hospodárske noviny” powołując się na anonimowe źródła informuje, że Jaguar Land Rover należący do Tata Motors szuka działki na budowę fabryki. Pod uwagę są brane Czechy, Słowacja, Polska i Węgry.

- Firma myśli o fabryce, w której miałoby pracować nawet 6 tys. osób. Interesuje się lokalizacjami przy zachodniej granicy kraju. To projekt mniejszy wartościowo od VW. Jaguar Land Rover interesuje się działkami o powierzchni 150-200 ha - twierdzi w rozmowie z „Pulsem Biznesu” osoba zbliżona do negocjacji.

Naszym atutem jest zainteresowanie inwestycjami w Polsce ze strony innych koncernów z branży motoryzacyjnej. Przypomnijmy, budowana przez Volkswagen fabryka we Wrześni ma być gotowa w 2016 r. Docelowo 3 tys. osób znajdzie tam pracę.

- Tak duży zakład potrzebować będzie pracowników i specjalistów z wielu dziedzin. Już dziś prowadzimy pierwsze postępowania rekrutacyjne na wysokospecjalistyczne stanowiska. W najbliższym czasie rozpoczniemy także poszukiwania pracowników administracyjnych oraz bezpośredniej produkcji – mówi Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych w Volkswagenie.

Przedstawiciele Volkswagena będą także współpracować z polskimi dostawcami. Działania niemieckiego koncernu mogą skutkować zwiększeniem zatrudnienia w całej branży. Szacuje się, że jedno miejsce pracy w fabryce motoryzacyjnej generuje dodatkowe 3-4 miejsca pracy u dostawców.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.