iTaxi: Uber nam nie zagraża

0 0
iTaxi: Uber nam nie zagraża

Niedawno na polski rynek weszła firma Uber, wróg korporacji taxi na całym świecie. Chociaż wielu taksówkarzy boi się o swoja pracę, to jednak iTaxi przekonuje, że nie ma czego się obawiać. Czy słusznie?

Za pomocą specjalnej aplikacji na smarfonie można zamówić usługi Uber. Kierowcy, którzy współpracują z firmą, nie są zawodowymi taksówkarzami i nie jeżdżą oznaczonymi samochodami. Stawki Uber są zabójcze dla wielu konkurentów. Warszawscy taksówkarze obawiają się o swoją pracę.

Czytaj więcej: Taksówkarze boją się, że przez Uber stracą pracę

Z kolei Stefan Batory, prezes iTaxi ma odmienne zdanie. Jego zdaniem ostatecznie to klienci zadecydują, jak wolą podróżować - a ze względu na bezpieczeństwo i komfort wybiorą taksówki.

- Przewozy osób to nieco tańsze rozwiązanie niż przejazd taksówką. Jednak decydując się na tę formę transportu należy wziąć pod uwagę trzy aspekty. Pierwszym z nich jest bezpieczeństwo pasażera. Chcąc zostać kierowcą przewozu osób potrzebne jest jedynie prawo jazdy. Nie ma jakichkolwiek wymogów w zakresie szkoleń czy znajomości topografii miasta - mówi Batory.

Czytaj też: Firma Uber w opałach. Niemcy wiedzą jak z nią walczyć

- Kierowcy ci nie płacą podatków, nie posiadają także licencji. Ciekawym jest też fakt, że przewozy to usługa świadczona prywatnie, w związku z czym nie podlega regulacjom. Nie mamy więc pewności, czy dany kierowca jest ubezpieczony, a jego samochód w pełni sprawny - dodaje.

Kolejny aspekt, który porusza prezes iTaxi to wygoda klienta. Czekając na nieznakowany samochód zamawiający nie ma pewności, czy samochód który właśnie podjechał to ten, którego oczekuje. - Zjawisko to często występuje w Stanach Zjednoczonych. Amerykańscy kierowcy skarżą się, że do ich prywatnych samochodów próbują wsiadać obcy ludzie, myśląc, że to nieoznaczone taksówki - wyjaśnia.

Stefan Batory zwraca uwagę także na czas dojazdu. - Przewozy nie są dopuszczone do ruchu buspasami. Na przykładzie Warszawy, która jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast Europy ma to bardzo duże znaczenie. Przewozy zmuszone są stać często w gigantycznych korkach. W efekcie wydłuża się czas dojazdu, co wiąże się bezpośrednio ze wzrostem kosztów - tłumaczy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.