IT, sprzedawcy i finansiści. Tych specjalistów poszukiwano w 2015 r.

0 0
IT, sprzedawcy i finansiści. Tych specjalistów poszukiwano w 2015 r.
W 2015 r. najbardziej wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów IT odpowiedzialnych za administrację. (Fot.: Pexels)

• W 2015 r. jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników byli specjaliści ds. handlu i sprzedaży, finansów oraz IT.
• Najwięcej ofert dla tych specjalistów pochodziło z handlu, bankowości, finansów, ubezpieczeń, IT oraz przemysłu.

Specjaliści ds. handlu i sprzedaży, finansiści oraz pracownicy IT, to eksperci, na których zapotrzebowanie utrzymuje się na wysokim poziomie już kolejny rok z rzędu. W 2015 r. najsilniej, z wymienionej grupy, wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów IT – o niemal 16 proc. w porównaniu do poprzedniego roku – wynika z danych Pracuj.pl.

Źródło: Pracuj.pl
Źródło: Pracuj.pl

W 2015 r. najbardziej wzrosło zapotrzebowanie na specjalistów IT odpowiedzialnych za administrację, o 26 proc. rok do roku. Także eksperci zajmujący się rozwojem oprogramowania mogli wybierać w większej - o 12 proc. - liczbie ofert pracy niż w 2014 r. Najmniej, bo o 5 proc. wzrosła liczba ogłoszeń o pracę skierowanych do specjalistów odpowiedzialnych za internet, e-commerce, nowe media.

Wśród specjalistów zajmujących się administracją IT najwięcej ofert pracy skierowano do specjalistów ds. administrowania systemami (wzrost o niemal jedną trzecią). Znaczące wzrosty zapotrzebowania zarejestrowano także w stosunku do ekspertów odpowiedzialnych za zarządzanie usługami (48 proc.) oraz administrowanie sieciami (25 proc.).

Analiza ofert pracy adresowanych do specjalistów odpowiedzialnych za obszar administracji IT pokazuje, że pracodawcy oczekują od tych ekspertów wykształcenia wyższego informatycznego, znajomości systemów operacyjnych Windows i Linux oraz sieci komputerowych (LAN, WAN, VPN). Wymaga się także biegłej znajomości języków programowania (Java, SQL). Niezbędna okazuje się znajomość angielskiego – wymóg tego języka pojawia się w ponad 80 proc. ogłoszeń.

Dla specjalistów IT specjalizujących się w rozwoju oprogramowania najwięcej ofert pracy skierowanych było do osób odpowiedzialnych za programowanie (wzrost o 5 proc. rok do roku), natomiast największy wzrost zapotrzebowania dotyczył specjalistów zajmujących się architekturą – o 36 proc. rok do roku. 

Najwięcej pracy dla specjalistów IT było w województwach mazowieckim i dolnośląskim. Największe zapotrzebowanie na tych ekspertów zgłosiły firmy małe (zatrudniające od 11 do 50 osób).

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.