Inżynierowie wciąż poszukiwani, ale rynek stawia przed nimi nowe wymagania

Polscy inżynierowie są cenienie przez pracodawców i zwykle rozchwytywania, ale wciąż rozwijający się rynek stawia przed nimi nowe wymagania zawodowe. Liczą się już nie tylko studia, ale doświadczenie, dodatkowe umiejętności i certyfikaty.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Inżynierowie wciąż poszukiwani, ale rynek stawia przed nimi nowe wymagania

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (WGK)

wnp.pl

14 sie 2014 11:06


Coraz więcej firm międzynarodowych poszukuje specjalistów w konkretnych dziedzinach, także w branży inżynieryjnej. Polacy z inżynierskim dyplomem postrzegani są przez zagranicznych inwestorów jako osoby wykwalifikowane, które z dużym zaangażowaniem wykonują swoją pracę. Ale oczekiwania wobec nich rosną.

Czytaj też: Inżynierowie są gotowi by się przekwalifikowywać

– Inżynierowie przestają patrzeć na rozwój własnej kariery tylko przez pryzmat awansów, coraz częściej dążąc do rozwoju w kierunku danej specjalizacji – komentuje Kamila Idzik-Kielnar, konsultant w firmie doradztwa personalnego Experis. Zwraca uwagę, że rośnie zapotrzebowanie na specjalistów z kilkuletnim doświadczeniem. Dotyczy to takich stanowisk jak np. konstruktor, inżynier procesów czy kupiec strategicznych grup produktowych (elektronika, tworzywa sztuczne, stal itp.). Dla pracodawców ważne jest nie tylko doświadczenie, ale również dodatkowe kompetencje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.